Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cseh vagy lengyel nyelvet...

Cseh vagy lengyel nyelvet érdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Lehetőségem adódott, hogy az egyik nyelvet megtanulhatom, azonban nem tudom , melyiknek lenne nagyobb "haszna" bármilyen értelemben (leginkább persze a munkaerőpiacon). Oroszból már van egy B2-es nyelvvizsgám, ami talán segítség lehet a nyelvtani alapok megértésére mindkét nyelvnél. Minden véleményt szívesen fogadok.

2021. aug. 27. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Amelyiknek konkrétan te potenciálisan több hasznát veheted az életben.
2021. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 buszter ***** válasza:
72%
12 eve Lengyelorszagban élek. Nagyobb orszag több lehetőség. Folyékonyan beszélek lengyelül es a csehekkel ill. szlovakokkal, ha ők is akarjak tudok beszélni nagyon alap szinten. Az orosszakkal nem, 1-1 szo hasonlit, nyelvtan is de ennyi. Van anyanyelvi orosz ismerősöm 2 honap alatt megtanult folyékonyan lengyelül. Én lengyelt valasztanám, de lehet elfogult vagyok :). ... különben lengyelek szeretik a magyarokat. Van jó lengyel oktató anyagom, adj egy emailt elküldöm, olvass bele, talan megtetszik.
2021. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha hajlandó vagy kiköltözni Lengyelországba, akkor érdemes lengyelül tanulni, mert kint lesznek lehetőségeid.


Viszont ha itt akarsz maradni, akkor nem éri meg. Csak idióta helpdeskes állásokra keresnek lengyelül tudó embereket, a fizetés nem csábító, ráadásul ezekre az állásokra is inkább a folyékonyan beszélőket preferálják, arra a szintre meg nem jutsz el két-három év alatt sem.


Tapasztalatból beszélek, lengyel szakon diplomáztam, nagy hiba volt.

2021. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a nyelvet szimplán, akkor is lehet tanulni, csak úgy hobbiból. Nem feltétlen kell nézni a munkaerőpiaci értékét.
2021. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vinkó Márton válasza:
Lengyel
2023. ápr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!