Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Germanisztika szakon mindenki...

Germanisztika szakon mindenki jobb előzetes tudással rendelkezik mint én. Van esély valahogy felzárkózni?

Figyelt kérdés
2021. szept. 1. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én egy mezei gimiből mentem nyelvszakra és csak egy emelt érettségim volt, semmi más. Az első héten mindenki azzal flexelt, hogy ő ilyen két tannyelvű meg olyan nemzetiségű suliba járt, ő gyerekkorában x évet élt külföldön, neki ilyen meg olyan külföldi rokonaik vannak, náluk volt külföldi cserediák, neki ilyen meg olyan nyelvvizsgája van stb. Aztán egy-két hét alatt ez abba is maradt, mert rájöttek nem érdekel senkit, nem számít annyit mint ők azt gondolták, valakiről kiderült egyáltalán nem is tud olyan jól a nyelven mint azt előadta stb. és mindenki számára világossá vált, hogy önmagában a nyelvtudás semmire nem elég ezen a szakon. A nyelv csak egy eszköz, idegen nyelven tanuljuk a törit, nyelvészetet stb., amihez fontos a stabil, alap nyelvtudás és ennyi. Ahhoz képest, hogy én az első heti leosztás alapján a “hülyék kategóriájába” lettem beosztva, mindent teljesen jól értettem, tudtam tanulni, beadandót írni stb. és az összes tárgyam elsőre sikerült teljesen jó eredményekkel.

Úgyhogy egyrészt nem tudom mi alapján tudtad megállapítani, hogy mások jobban beszélik a nyelvet stb., másrészt szerintem még bőven adj időt magadnak is, mert ennyi idő alatt semmit nem lehet leszűrni. Ha elsős vagy, mert úgy értelmeztem.

2021. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!