Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül szükségem lenne egy...

Németül szükségem lenne egy bemutatkozásra, kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés
Most iratkozok át egy másik iskolaba ahol van Német óra is és a tanár azt kérte, hogy tanuljak meg bemutatkozni németül(hogy hivnak, hány éves vagy, honnan jöttél) és mutassam be a családot is( magyar német értelmezésel és kiejtéssel) ebben kaphatnék egy kis segitseget?

2021. szept. 6. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Van már valamennyi német tudásod?

Amúgy...:

Ich heiße xy/ Mein Name ist xy/ Ich bin xy (úgy hívnak, hogy xy/az én nevem én xy vagyok)

Ugya a németek fordítva írják a nevüket, mint a magyarok, tehák tegyük föl van egy név: Nagy Lívia, akkor azt németül Lívia Nagy.

Ich bin x Jahre alt. (Én x éve vagyok)

Ich komme aus... (én ...-ból jöttem)

Meine Famillie besteht aus x Person. A családom x zemélyből áll. Akkor itt felsorolhatod is: mein Vater, meine Mutter, meine Schwester, mein Bruder

akkor esetleg szüleid foglalkozását...

Meine Mutter arbeitet als(foglalkozásnév)

ennyit tudtam most írni, nagyon szívesen segítek még, csak mond kérlek, hogy milyen nyelvi szinten vagy, mert csak úgy tudok jobban segateni. :)

2021. szept. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnálatos mondom az előző iskolámban sose tanultam németet, köszönöm szépen a segitseget
2021. szept. 7. 04:35
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ez hasznos lehet akkor! :)

2021. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!