Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit kellene foglalkoznom...

Mennyit kellene foglalkoznom a némettel egy B2-es szinthez?

Figyelt kérdés

Hasonló kérdés ihletett meg :)

Diplomához kellene középfokú nyelvvizsga. A gond az, hogy 20 éve érettségiztem, kb akkor tanultam, használtam utoljára a nyelvet. Előtte 9 évig tanultam, vagyis tanították. Stabilan billegtem (micsoda ellentmondás!) a közepes és a jó között.


Valamiféle passzív nyelvtudásom van, mert azért ha külföldön nyaralunk, nem halunk éhen és mindent meg is találunk, amit szeretnénk.


Mennyi idő alatt lehet visszahozni a tudást? Mennyit kellhet még továbbfejlődni? (azt gondolom, nyelvtanból mindent vettünk, ami középfokhoz kellhet... zu+infinitív, plusquamperfekt, szenvedő szerkezetek... ezekkel valamikor régen nem volt gond, bár igazából azt sem tudom, mi az a nyelvtan, amire szükség lehet)


Fel lehet egyedül készülni egy ilyen régi "tudásra" alapozva?



2021. szept. 9. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem fel! Én ugyan csak 5 év szünetet tartottam, de magam is meglepődtem, milyen gyorsan visszajött a tudás. Hiszen 12 éven keresztül tanultam, általánosban emelt óraszámban. Az ember nem tudhatja, milyen tudás rejtőzik benne. Felszínre kell hozni, sokat kell hallgatni, olvasni, írni, és ami a legnehezebb szokott lenni, beszélni. Én ezt úgy csináltam, hogy sokat néztem az Easy Germant a youtubon, podcastokat hallgattam tőlük, na meg meghallgattam a Harry Pottert, német magazinokat, könyveket kölcsönöztem a könyvtárból. A szintemet nem tudnám megmondani, de a hallottak, olvasottak 98%-át megértem.
2021. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
HP-t olvasni készülök. Mivel kb kívülről tudom, azt gondolom, megértem majd, hogy miről van szó...
2021. szept. 11. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!