Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Die,Das vagy Der?nem értem

Die,Das vagy Der?nem értem

Figyelt kérdés
Szóval,holnap dolgozatot írok németből, még nagyon kezdő vagyok, mivel most kezdtem el második nyelvként tanulni viszont bekavarodtam a névelőkkel (der,das,die).Nem értem mikor melyiket kell rakni, pl a szótárba így irtuk le a lányt: das Mädchën.De én azt olvasta hogy a die jelenti hogy lány nemű, a das pedig azt hogy semleges.Akkor most hogy van?

2021. szept. 15. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nincs benne logika. Csak ritkán pl. der Stecker és die Steckdose 😂

Az egyik legnagyobb logikátlanság, hogy a lány nevelője semleges, nem pedig nőnemű.

Sajnos minden egyes szóhoz be kell tanulni a névelőjét is, ha már német tanulásra adtad a fejed.

2021. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs benne logika, hogy minek mi a névelője, be kell magolni. Igen, nőnemnek nevezik, de attól még das Mädchen és pl. der Rock a szoknya :)
2021. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huuh, oké azért köszi!
2021. szept. 15. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nőnem a neve, de semmi köze a nőkhöz, úgy is hívhatod, hogy piros névelő, ha úgy könnyebb, ugyanannyi köze van hozzá, és tényleg pirossal szoktuk jelölni. :) Minden szónál külön meg kell tanulni, hogy kék, piros, vagy zöld névelője van. Amúgy a -chen végződés általában das (zöld) lesz, mint a Mädchen, Brötchen. Ilyesmi szabályokat majd észrevehetsz, ha sok szót megtanultál.
2021. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

igy van. meg kell tanulni sajnos. néhány alapszabály azért van, azokat megtalálod a neten:


pl:


-chen vegződésű szavak nevelője "das"


-ung végződésűeké "die"


...

2021. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Itt például elég sok szabályt felsorolnak (kommentek között is), amik segítségek lehetnek. Van sok másik is, de szerintem itt van egyhelyen a legtöbb:

[link]

2021. szept. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ha még sosem láttál olyan nyelvet, amiben több nemű néveleje van a szavaknak, tényleg használd inkább a kék/piros/zöld szavakat, rengeteg magyar fejébe nem megy be, hogy a die nem nőnemű élőlényt takar feltétlenül... amúgy együtt kell tanulni a szóval, vannak persze szabályok, de van nagyon sok kivétel is, nem lehet lespórolni azt a három kicsi betűt a szavak előtt (értsd: nem a Mädchen szót tanulod meg, hanem a das Mädchen szót.)
2021. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!