Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul van ennek a mondatnak...

Hosszúhajú kérdése:

Angolul van ennek a mondatnak valami sértő tartalma?

Figyelt kérdés

egy képre reagálva ahol a posztból látszik, a színésznő beoltatta magát, ez volt a reakció.

pretty patch. and now that we know you’re staying healthy, you can start shooting the movie. 😊

azért kérdem, ,mert magyarban ez a "kezdheted" ez olyan számon kérő hangsúlyú. vagy csak számomra? olyan, mintha azt mondanám, kezdhetsz, pakolni,mert ki leszel rúgva - olyan, nem tudom, nem kedves. nem tudok angolul gondolkodni. a fenti mondatban nincs semmi gáz, semmi utasító vagy sértő vagy számon kérő?



2021. szept. 19. 05:23
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A vilagon semmi serto nincs ebben. A mondat kb. ugy fordithato, hogy 'es most hogy tudjuk hogy egeszseges vagy, nekikezdhetsz a forgatasnak'.
2021. szept. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem sértő, de elképzelhető, hogy volt benne egy kis passzív agresszív szándék.
2021. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem elképzelhető, hanem biztosan. Nem is értem #1-et, hogy nem ismeri fel, lehet, hogy ő egy gépi intelligencia. :D Hiszen amit leírt, annak pont az a töltete van emberek között, hogy ki a tököt érdekelnek a személyes nyavalygásaid?
2021. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Passzív agresszív vagy sem, érthető a válasz hiszen a színésznő a kollégáira is jellemző virtue signalling gyanánt posztolta ki a képet ("nézzétek milyen jó ember vagyok mert beoltattam magam"). Persze hogy sokak fejében megfordul az hogy "Inkább dolgoznál már...".
2021. szept. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem serto, de cinikus. (A pretty patch kifejezi). Nem tudom, hogy hogy van M.O-n, de kulfoldon aki hirdeti, hogy beoltatta magat, eleg nevetsegesnek talaljak. Mert - kit erdekel, na es aztan. Kulfoldon ez magan dologkent van kezelve. Akik kiirjak, hogy be vannak oltva, az olyan hirdetesnek, oltasd be magad, csinald, ahogy en, latod en milyen jo vagyok, stb.-nek szamit.
2021. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

huh. nem is gondoltam volna hogy ennyien válaszoltok. :)

nem tudtam hogy fontos lehet, de azt hiszem valami döntő fontosságú dolgot nem írtam le - és csak most látom hogy lényeges.

ismerősöm, aki írta egy rajongói oldalt vezet már hosszú hónapok óta, ezt a színésznőt lájkolgatja és kedveseket, szeretettel kommentel ( nyilván, hiszen fanoldalt csinált neki ) szóval most látom nektek köszönhetően, hogy ez milyen fontos részlet. azt hiszem hogyha egy sima kommentelő ír, aki nem is szokott, annak a szövegeként ez a mondat valóban rezeg a lécen. de ha a róla készült fanoldal vezetője írja, akkor érződik benne a humor. azt hiszen így mindenkinek igaza van. jól látom? erősítsetek meg!

2021. szept. 19. 18:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!