Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet szerbül megtanúlni,...

Hogy lehet szerbül megtanúlni, ha nem épp kedvenc a szerb kultúra, zene...?

Figyelt kérdés

És persze anyag sem igazán áll rendelkezésre.


Egy vajdasági magyar, aki szeretne szerbül beszélni, csak nem tudja hogy kezdjen így hozzá.



2021. szept. 21. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem szereted, akkor nehéz lesz.
2021. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hajóban evezünk, üdv Adáról! :)
2021. szept. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is tanulnék.
2021. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is adai vagyok! Itt mondjuk nehéz, mert alig beszélnek szerbül. Korábban olyan községben laktam ahol többségben voltak a szerbek, ot van esély a mindennapi dolgokat megtanulni.

Úgy tapasztaltam hogy könyvekből, suliban szinte lehetetlen megtanulni a kiejtést, kifejezéseket, én mindent hallás után tanultam.

Ha nincs a környezetedben szerb személy akivel tudsz beszélgetni, akkor esetleg filmek,sorozatok, YouTube videók szerb nyelven.

Sok kifejezést megtanulhatsz így, és hallás után a nyelvtan is beleivódik a fejedbe.

2021. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
15%
Igyekezzetek, gáz ha itt éltek és nem tudtok szerbül! Üdv, egy zentai
2022. jan. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5 Úgy lenne gáz, ha minden lehetőségünk meglenne, hogy szerbül tanuljunk, de ez sajnos nem igaz, a magyar többségű településeken, le lehet élni egy egész életet, úgy hogy nem használjuk a szerbet. Abban igazad van, hogy általánoságban gáz, csak nem csak nekünk gáz, hanem az oktatási rendszerre nézve is.

Egyébként, ha valaki csak azért tanul egy nyelvet, mert ,,gáz nem tudni" azt megette már a fene. Vagy használja az ember vagy nem.

2022. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyet értek jó lenne megtanulni, nekem w

Két problémám van.

1.az angol jobban megy, megértem a szerbet közép szinten de válaszolni nem tudok előbb jut angolul eszembe...

2.rühellem a szerbeket

2022. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!