Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I'm going to go skiing OR I'm...

I'm going to go skiing OR I'm going to skiing?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik helyes? Az alap a be+ going to+ verb forma lenne, csak zavarba vagyok hogy ennél a speciális esetnél lehet-e így használni papírforma szerint?

2021. okt. 3. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Az első egy jövőidő. A második helytelen. To után nem lehet -ing.
2021. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

I'm going skiing.


Formailag az lenne, hogy "I'm going to go skiing.", de a "go" főigével általában egyszerűsítik. (Sőt, láttam már olyan tankönyvet, amelyik szerint nem is jó az "I'm going to go..." hanem csak az "I'm going...." helyette.)


Vagy persze a "go" helyett lehetne egyenesen a "ski" a főige:


I am going to ski.

2021. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Ez nekem is megfordult a fejemben.

Viszont ha azt mondom hogy: I am going to ski. Akkor az nem present continuous? Amivel viszont már mást közlök.

2021. okt. 3. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

A "going to" egy jövőidő. Nem azt jelenti, hogy mész valahová, hanem valamit fogsz csinálni.

Sztem ha azt akarod mondani, hogy el fogsz menni síelni, akkor mondhatod egyszerűen úgy, hogy "I go skiing (in winter)". Ez is a jövőre vonatkozik.

2021. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom present continuous-t is használhatok jövő idő kifejezésére ha azt akarom mondani hogy mondjuk ez a síelés nem csak egy terv hanem egy már leszervezett lefoglalt esemény. Csak az nem pontosan azt fejezné ki amire gondolok. Ízlelgettem ezt a going to go-t és az volt az érzésem, hogy kell lennie erre valami kivételnek mert úgy szeret ez az angol nyelv egyszerűsíteni.:)
2021. okt. 4. 05:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy külföldi oldalon most ezt találtam:


I’m gonna go skiing on Saturday.

2021. okt. 4. 06:34
 7/8 anonim ***** válasza:

I'm gonna = I'm going to

Csak az előbbi szleng, az utóbbi hivatalos.

2021. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"To után nem lehet -ing"


Mondjuk ez így jó nagy baromság.

Look forward után sem? Vagy used/get used után? Commit? accustomed? stb.


"Úgy tudom present continuous-t is használhatok jövő idő kifejezésére ha azt akarom mondani hogy mondjuk ez a síelés nem csak egy terv hanem egy már leszervezett lefoglalt esemény."


Pontosan. Ha naptárba beírt eseményről van szó, legegyszerűbb simán csak I'm going skiing-et mondani.


Amit a 4-es ír, én még az életben nem hallottam így angol anyanyelvűtől, szóval inkább nem használnám.

2023. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!