Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2 év alatt meglehet tanulni...

Ella99 kérdése:

2 év alatt meglehet tanulni 0-ról angolul úgy, hogy le tudjam tenni a B2-es nyelvvizsgát? Valakinek valami tipp esetleg?!

Figyelt kérdés

2021. okt. 4. 22:37
 1/6 anonim válasza:
Angolul alapvetően nem nehéz megtanulni. Sok segédanyag, sok könyv van minden egyes szinthez. Lassan, apránként meg lehet tanulni 2 év alatt. Kell egy jó tanár, motiváció és már megy is, mint a karikacsapás.
2021. okt. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anki nevű appban írd bele a tanulandó szavakat és mondatokat.

Vannak kész, letölthető kártyák is, mint pl mondatok: [link] vagy [link]

csak szavak: [link] [link] [link]

2021. okt. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meglehet, minden csak motiváció kérdése, ha már nekem is sikerült, éjszakás műszak mellett neked miért ne menne?


Fontos, hogy tanulod, így ajánlom nagyon járj utána mit, hogy érdemes tanulni/kezdeni.


A szavak tanulásához annyit fűznék, írd be googleba, és írd oda hogy ejted ki. Számomra zavaró volt a sok kész pakli ankiban, mert rosszul ejtettem ki és sok szó úgy rögzült be...

2021. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

meg lehet. én a némettel voltam így, amit gimnáziumban kedztem el. az első évben heti 15 órában tanultam a nyelvet, majd ez a második évre csökkent, de akkor már a tanár nyomta a nyelvvizsgás feladatokat és a szóbeli témákat.

persze nem mindenkinek van lehetősége a heti 15 nyelvórára, de ha valaki a nulláról kezd egy nyelvet és hetente talán minden második nap foglalkozik egy kicsit az adott nyelvvel (néhány nyelvtant gyakorló feladat megoldása, szókincs bővítésére pedig sorozatok, filmek, könyvek) akkor az alapok hamar meglesznek.

az angol nyelv emelett nagyon elterjedt és nem probléma gyakorlás céljából például youtube-on angolul videókat nézni. nem is nyelvtanulással kapcsolatos videókról beszélek, szimplán olyan témákról szólóakról, amelyek téged érdekelnek. ha rákeresel valamire próbáld meg angolul, a telefonodat állítsd angolra.

a beszéd gyakorlását én úgy oldottam meg – bármilyen hülyén hangzik – hogy megpróbáltam hangosan kimondani a gondolataimat és arra ösztökéltem magam, hogy angolul tegyem ezt. megpróbáltam különböző témákról beszélni és ha nem jutott eszembe egy szó vagy nem ismertem akkor sem álltam meg csak haladtam tovább. aztán később utánuk néztem, hogy legközelebb tudjam. (az angol tanárom mesélte, hogy ő úgy is gyakorolt, hogy magában megpróbálta lefordítani azt, amit a körülötte lévők beszélgettek)

amikor elkezdesz nyelvvizsgás feladatokat gyakorolni fontos, hogy ne használj telefont közben. ne nyúlj a google fordítóhoz, mert könnyű engedni a kísértésnek, hogy egész mondatokat írjunk be. szótárazz, a vizsgán akkor már lesz gyakorlatod a használatában és nem vesztesz időt.


ezek tippek, amik nekem működtek. nem tudom garantálni, hogy ugyanolyan hatásosak lesznek másnak, de remélem tudtam segíteni.


egy tanár nagyon sokat segít bármilyen nyelvtanulásban, hiszen könnyű elveszni a nyelvtanban vagy ellustulni. de mindezek ellenére, ha nincs lehetőség arra, hogy tanárhoz járj, az sem kizáró ok, és teljesen kivitelezhető a B2-es nyelvvizsga két év alatt. csak eltökéltség kell és szorgalom.

2021. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Ankihoz le lehet külön tölteni egy Awesome TTS nevű bővítményt. Ez tud különféle nyelveken hangokat generálni a kártyákra beírt szavakhoz, mondatokhoz. Így tud a kiejtés is helyesen rögzülni. Természetesen képeket is lehet csatolni az egyes kártyákhoz.
2021. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én németből fél év alatt felkészültem úgy, hogy nagyon kevés alap tudásom volt. Angolból 2 év alatt akár felsőfokú is lehet.

Ami segített: vedd körbe magadat a nyelvvel: zene, sorozat, filmek, videók (rengeteg, de rengeteg ingyenes lehetőség van youtube-on is). Az elején nem árt nyelvtanár pár hónapig, utána egyedül tudod a szókincsedet bővíteni, kifejezéseket tanulni, írni leveleket, esszéket stb. A végén meg megint pár hónap nyelvtanár, vagy jó ismerős, akivel a beszédet gyakorolod.

2021. okt. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!