Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középiskolai angoltanár...

Középiskolai angoltanár szeretnék lenni! Hova mennye továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Hali! A cím úgygondolom magáért beszél! Kiskunhalason lakok és a közelben tudnátok ajánlani egy főiskolát egyetemet vagy valamit ahova ha elmegyek tanulni akkor pár év mulva angoltanár lehetek? Jóvolna ha lenne valahol mert jólmegy az angol! illetve kb hány éves ez a "szak"? A válaszaitokat előre is köszi!
2010. szept. 1. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint először az anyanyelvedet tanuld meg helyesen! :)

Egy angoltanár.

2010. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom furán hangzik de az angol sokkal könnyebben megy mint a magyar :D. Az angol közép érettségit simán teljesítettem 97%-ra. Most tervezem a középfoku nyelvizga lerakását, de lehet hogy emelt angol érettségi lesz belölle. Még keresnem kell valamit aki felkészít. jelenkeg egy felsőfokú szakképzésen tanulok infót, de az angol mindigis jobban ment bármi másnál. Egyszerűen nemtudom miért de sokkal könnyebben tanulom az angolt mint a magyart. Pl egy angolul írt szöveget sokkal könnyebben megtanulok mint egy magyart. Mégegyszer köszönöm a tanácsot, de ennél azért valamivel konkrétabbra lettem volna kíváncsi!
2010. szept. 1. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Én írtam be az első 'választ' is. :)


Komolyra fordítva a szót.

Amennyiben helyesen tudom, ez úgy zajlik, hogy:

-angol nyelvből emelt szintű érettségit teszel (ez egyben a felvételid is...)

- optimális esetben felveznek anglisztika szakra (ugyanis erre kell jelentkezned), ami 3 éves, BA szintet ad először, ami után

- jelentkezned kell Anglisztika MA képzésre, ahol már tanári modul is van, ez 2 éves képzés.


Ezt elvégezve lehetsz angoltanár.

A 3 éves BA végzettséggel hivatalosan nem taníthatsz még.


Tehát:

1. Emelt szintű érettségi angol nyelvből

2. Anglisztika szak elvégzése, 3 év, BA.

3. Anglisztika MA + tanári modul elvégzése, 2 év.


Remélem, segítettem valamennyit.


Én még a 'régi' rendszerben tanultam, nem a bolognaiban, de már a kreditesben. :)


Egyébként jót nevettem azon, hogy az angol jobban megy neked (is), mint a magyar, ugyanis rám is ez jellemző. Csak idővel muszály megtanulni a magyart is...mert pl. akkor a fordításnál elvérzel. :)

Tehát igazából tapasztalatból írtam az első választ. :)


Ja, és én is tanultam informatikát OKJ-s képzésben.


Sok sikert!


27/L

2010. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!