Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 5 éves a fiam, és teljesen...

5 éves a fiam, és teljesen rákattant az angolra. Hogy segítsem?

Figyelt kérdés

Van egy angolul beszélő ovis társa, akivel barátkozik. Itthon már egy ideje folyamatosan kérdezgeti mi mit jelent és memorizálja is, most ősszel beirattam az ovis angolra, de heti 1x 45 perc csak. A mancs őrjáratot angolul kéri nézni, ragad rá ott is pár szó, örömmel mondja, ha új szót tanul, de ez nyilván túl nagy falat neki. Úgy érzem nagyobb a tudás vágya mint ahogy halad, ahogy lehetősége van jelenleg megismerni az angolt.

Angolul beszéljek hozzá többet vagy egyszerű mese könyveket olvassak neki?

A magyar jól megy neki, logopédusra se volt szüksége és választékosan beszél. Úgy látom jó a nyelv érzéke.


KB. Csináljak mindent úgy mint baba korában, amikor az anyanyelvét sajátította el? :) Mivel olvasni nem tud, hallás alapján jegyzi meg a szavakat.


Van aki meselne ő hogy foglalkozott a gyermekével?


2021. okt. 14. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, akkor mindenképp érdemes néha-néha angolul beszélgetni vele.

Mivel még túl fiatal, korlátozottak a lehetőségeitek, kb. ebben és az angolul filmnézésben ki is merülnek. Esetleg ha még szoktál neki esti mesét olvasni, akkor érdemesebb azt is angolul.

2021. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elégge megkopott az angol tudásom, sosem használtam felnőtt koromban hiába azt tanultam mindig is suliban
2021. okt. 14. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

NE beszélj hozzá angolul! Beszélhettek az angolról, beszélgethettek angolul (milyen színű? Milyen állat? ilyesmik), de konkrétan angolul beszélni hozzá nagyon rossz ötlet.

Én estimesénél sem tenném, hacsak nem tökéletes, akcentus-mentes a kiejtésed.


Vagy vidd angolra (ennek a korosztálynak már van különóra), vagy keress neki angolul beszélő pajtást. Nagyobb városban tuti találsz olyan gyereket, akinél van angol anyanyelvű szülő, így kétnyelvű a gyerkőc.

2021. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Sorry, hogy kijavítalak, nem bunkóságból, de feltűnően rossz a helyesírásod.

Az összetett szavakat egybeírjuk, szótagszámtól függően pedig az ún. mozgószabályokat alkalmazva, kötőjelesen.


tudásvágy

mesekönyv

nyelvérzék

angoltudás

felnőttkor


Ezeket azért említem, mert ha bármit is akarsz tanítani a gyerekednek, fontos, hogy helyesen írd le, különösen, ha majd ő is tud már írni-olvasni.

Illetve felmerül a kérdés, aki az anyanyelvével ilyen hadilábon áll, biztosan tud egy idegen nyelvet közvetíteni a gyerek felé?


A Helen Doron-féle kurzust ajánlom.

2021. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A telefonom átír mindent, ez egy új készülék, pár napja van nálam. :) hidd el írásban jó a helyesírásom, de itt nem nézem vissza.
2021. okt. 14. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:
esetleg ha úgy különben igénybe vennél bébiszittert, keress mellé egy angol egyetemistát.
2021. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!