Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így lehetnék magántanár? (lent)

Így lehetnék magántanár? (lent)

Figyelt kérdés

Több éves kinti lét az adott nyelvterületen, felsőfokú aktív nyelvtudás.


Ha visszamegyek Magyarországra és leteszem az ELTE-n a tolmács vagy fordítói szakvizsgát mondjuk.


Utána az elég lenne ahhoz, hogy pl Skype-on nyelvórákat tartsak a nyelvtanulni vágyóknak?


(Hiszen nem nyelvszakos vagyok.)



2021. okt. 15. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen, de a vállalkozóit ki kell váltani és számlát kell adni a bevételről.
2021. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Oktatási tevékenységhez pedagógus diploma kell, ha egyéni vállalkozó leszel. Néhány hónapja volt pont egy ügyfélnek okmányirodai ellenőrzése.
2021. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha „maszekban” csinálod, akkor még végzettség sem kell. Egyéni vállalkozóként hivatalosan korrepetítor leszel (ezt kell a tevékenységi körnél választani), és máris tarthatsz órákat.

Nyilván abból a szempontból lényegtelen is, hogy „hatalmad” nem lesz; nem adhatsz hivatalosan jegyet, nem buktathatsz, nem állíthatsz ki igazolást, nem vállalhatsz oktatási intézményben munkát, stb., te „csak” taníthatsz, azt is magánúton. A mindenféle jogosítványokhoz kellene a végzettség.

2021. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
3, 8559-hez mindenhez kérjük a végzettséget. Ha nincs, töröljük a tevékenységet.
2021. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

kérdező, az nem úgy megy, h. leteszed az elte-n a vizsgát, ez egy szak, amiről te beszélsz.

másfél éves képzés, és diplomára épül.

tehát kell lennie egy akármilyen alapdiplomádnak, és utána jelentkezhetsz szakfordítói és tolmács képzésre.


a szaknyelvet kell tudnod, pl. társadalomtudományi és gazdasági.

általános angol kevés hozzá.

2021. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom a szaknyelvet, van alap és mesterdiplomám is. Eredetileg közgazdász vagyok, marketinges.



És igen, csak egy vizsga az egész, már utána jártam. Légyszi butaságokat ne írjunk. Köszi.

2021. okt. 15. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

aha, és azért pontozol le,igaz, mert mindened megvan a szak elvégzéséhez?


butaságokat?

kellett volna tudnom, mi a végzettséged, mikor nem írtad?szerintem semmilyen diplomád nincs.

2021. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

és amúgy nem, nem adhatsz órákat, mivel nem vagy pedagógus.

meg ilyen bunkó, ne is tanítson, aki azért pontoz le, mert én nem vagyok gondolatolvasó, h. ő állítólag közgazdász.

dolgozz ebbe a szakmába, ha igaz, de ne taníts.

2021. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
a fordítói vagy tolmácsvizsga tényleg létezik, de van ilyen szak is. a vizsgához alapdiploma kell. e akkor fordító vagy tolmács leszel. a tanításhoz nem ez kell. milyen nyelv? ha angol, javaslom a celta vizsgát, egy egy hónapos képzés, folyamatos vizsgákkal, kb 1000 font az ára, Pesten is lehet. ezzel taníthatsz minden országban, online is, de iskolában nem, csak nyelviskolában. magánban semmi papír nem kell, ha feketén csinálod. ha hivatalosan, akkor tanári diploma. közgazdász diploma után 4-5 év.
2021. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért mondtam, hogy butaságokat ír mert a tolmácsvizsgához nem kell tolmácsszakot végezni:


[link]


Az előzőnek köszönöm, de nem csak angolról lenne szó. Vagy nem elsősorban arról.


Magánban akarok tanítani. pl Skype-on.

Miért? Mert élvezem. Imádom az idegen nyelveket és szeretném másokkal is megszerettetni. :)

2021. okt. 15. 21:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!