Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlavisztika orosz szakirányra...

Szlavisztika orosz szakirányra kell emelt szintű érettségit tenni valamiből (SZTE-BTK)?

Figyelt kérdés

Az angolt amúgy is megpróbálom, úgyhogy ha csak egy nyelvből kell, akkor megnyugodtam.


Ellenben, csak remélni tudom, hogy magyarból és/vagy töriből megfelel a középszint is, különben azt hiszem, ennyit az esélyeimről...


2010. szept. 2. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
6%

nem kell hozzá semmi, sajnos

olyan embereket is felvesznek, akik 1 darab cirill betűt nem ismernek. Hát mit keres az olyan ott? Az egyetem nem nyelviskola. Tiszta szánalmas az egész.

Az SZTE-n az orosz amúgy elég gyenge...

2010. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tyű, most megnyugtattál, nagyon-nagyon köszönöm!:-)

Egyébként tudsz esetleg jobbat mondani? Mert számomra az a biztos csak hogy szlavisztikával szeretnék továbbmenni, hogy melyik egyetemen, az még nem végleges.


Amúgy, ha azt nézzük, azért jár az ember iskolába [ha az történetesen egyetem is], hogy megtanuljon bizonyos dolgokat - jelen esetben az orosz nyelvet. Bár hogyha érdekli az embert a nyelv, legalább a cirill betűket tényleg nem árt ismerni.

Én egy évvel ezelőtt kezdtem el itthon oroszt tanulni mert tetszik, olyannira hogy azzal is szeretnék továbbmenni, de hogy "tudnék" oroszul, hát azt messze nem mondhatom el magamról... szóval azért jó hogy a nulláról kezdik.


No kicsit sokat írtam feleslegesen, ahogyan szoktam is mindig, de tényleg köszönöm szépen a választ, már kezdtem félni attól hogy lemondhatok a jelenlegi "álmomról"!:-)

2010. szept. 2. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez alap, hogy valamennyit beszéljen az ember oroszul, ha már orosz szakra megy. Nem azt mondom, hogy folyékonyan, de mondjuk egy középfokú érettségi szintjén, ami nem egy nagy durranás. Mert az egyetemen nem oroszul beszélő embereket képzenek, hanem szlavistákat, a kettő nem ugyanaz! Szerintem egy év alatt te már eljuthattál arra a szintre.

A pécsi a legjobb orosz állítólag.

Én idén kezdek ott. Szóval még nem tudok konkrétumokat mondani, de majd a jövő héten minden kiderül :)

És mindenki azzal védekezik, hogy a középsulijában nem tanítottak orosz. Nekem se. Vagy azzal, hogy nyelvsulira/magántanárra nincs pénze. Azért nehogy 30 emberből senki sem engedheti meg magának, hogy 1500 Ft-ért órára járjon. Ezt azért nehezen hiszem.

Mindenki csak úgy odatéved, mert hát miért is ne....pppfff

Bocsi, de ezen mindig ki tudok akadni XD

2010. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

-Hát, érzésem szerint elég messze vagyok még a középszintű érettségi szintjétől is, de igyekszem fejlődni, szóval lassanként már szerintem is meglehet az a szint.


-Most néztem, elvileg ponthatárok tekintetében megegyezik a két hely, bár Pécs azért elég messze van Szolnoktól.


-Magántanárt itt nem is igazán találtam még, de tudod mit? Nem is szeretnék. Sokkal izgalmasabb magamat fejleszteni mint egy tanár mellett - és azért, érzésem szerint van olyan a nyelvérzékem, hogy rájöjjek ha valamit félreértettem/hülyeséget tanultam (meg azért egyszerű logika is elég ilyen esetekben)... Szóval egyetemig marad ez a mód nekem, bár addig van is még két évem, szóval ki tudja, lehet addigra egész jól tudok majd beszélni oroszul.:-)


Egyébként teljesen megértem hogy mi a problémád ezzel a dologgal kapcsoltban.:-D

2010. szept. 3. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 2010-09-02 21:54

Ezt honnan tudod????

2011. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!