Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek manapság elég...

Szerintetek manapság elég csak angolul megtanulni?

Figyelt kérdés

Tehát szükséges -e tudni más nyelveket is szerintetek, ha amúgy nem fogom használni, tehát nem kell a munkámhoz.

Angolból B2 szint környékén vagyok, és elhatároztam, hogy C1 szintre fel viszem.


És gondolkodtam rajta, hogy milyen nyelveket lenne még érdemes tanulnom, de arra jutottam, hogy az angol felsőfokú tudás az, ami igazán számít manapság, így inkább az angol nyelv tökéletesítésébe ölném bele az időt, energiát, minthogy egy újabb nyelvet tanuljak.


2021. okt. 22. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Én is erre jutottam, totál megérte :) Inkább egyet jól, mint 2t bénán
2021. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
A némettudás igen hasznos tud lenni mert az ország gazdasága ezer szállal kötődik a német iparhoz. Sok itteni cég termel a német piacra és ezeknél a cégeknél az érvényesülésre egy elég jó esélyt adhat a nyelvtudás. Ha meg a későbbiekben esetleg kint akarsz dolgozni akkor meg elvárás is hogy tudj beszélni az ottani nyelven.
2021. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem elég csak az angol, nagyon sok helyen jól jön a helyi nyelv ismerete is - német, olasz, spanyol, francia, orosz, stb -, mert angollal nem boldogulsz.

Emellett egy nyelvet megtanulni nem csak azért érdemes, mert a munkádhoz kell, szórakozásnak, hobbinak is jó, emellett sokkal, de sokkal több infóhoz jutsz hozzá, ha nem csak egy nyelvet ismersz

2021. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Jól jönne mellette a német is
2021. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

párhuzamosan tanultam a németet és az angolt, most olaszt és franciát.


nem értem, miért gondolod azt, h. ha több nyelvvel foglalkozol, akkor az feltétlenül azt jelenti, h. egyiket sem tudod magas szinten megtanulni?


angolból és németből is felsőfokúm van, és mindkettőből gazdasági/üzleti szaknyelvvizsgám is.

2021. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Jobb, ha többet tudsz, hidd el. Manapság 1 nyelv semmi, mindenki tud, aki jár iskolába egy adott szinten.

Amúgy nagyon változó milyen nyelv kell és milyen szinten. Nekem jelenleg olyan munkahelyem van, ahol egyik se kell igazán, de ha jön külföldi ügyfél jó pont vezetők előtt, hogy nem csak 2 szavas mondatokat tud kinyögni az ember.

2021. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Ártani nem árt más nyelv sem
2021. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindig jó, ha van egy másik nyelv is az angol mellett. De azért az angol C1 is tud hasznosabb lenni, mint angol B2 + egy másik B2 egy nagyobb nyelvből.

Ahol nagyon fontos az angol, oda jobb lehet egy angol C1.

2021. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!