Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szórakoztató nyelvtanulási...

Szórakoztató nyelvtanulási tippek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most államvizsgázok és nincs túl sok szabadidőm. 1 éve kezdtem el egy 3. nyelvet tanulni, most hogy nincs olyan sok időm vele foglalkozni félek hogy sokat fogok felejteni. Kb B2-s szinten vagyok, amit szoktam csinálni az olvasás idegen nyelven de már így is annyit olvasok egy nap, hogy ez most nem szórakoztató kikapcsolódás. Sorozatok sem mindig kötnek le mert nem mindig találok a szintemhez megfelelőt. :/ egyéb ötletek?
2021. okt. 25. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért a B2 már elég jó. Esetleg még levelezni tudsz másokkal, ha van rá időd (Slowly-t ajánlom erre a célra). Állítsd át a telefonod arra a nyelvre amit tanulsz, esetleg kérd meg az ismerőseidet akik szintén beszélik, hogy mostantól csak így kommunikáljanak veled. Egyébként meg marad az olvasás és a sorozat/filmnézés, ahogy írtad. Szórakozhatsz azzal is, hogy az adott nyelven próbálsz gondolkodni, de ez nem fog sok ideig tartani, pár perc után vissza fog állni az agyad magyarra. Esetleg tölts le valamilyen játékot és azon a nyelven használd, játssz vele sokat.
2021. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod!☺️
2021. okt. 27. 09:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!