Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Körülbelül 7-8 hónapja kezdtem...

Körülbelül 7-8 hónapja kezdtem németül tanulni. Szorgalmas típus vagyok(szókincs-szótár/nyelvtan/filmek/YouTube oktató videók/MakláriT könyvek/), úgy érzem az elején könnyen léptem szintet. Próbálom minden készségem fejleszteni. Hogyan fejlődhetek?

Figyelt kérdés
De valahogy jelenleg, úgy érzem egy szinten megragadok. Szeretnék folyamatosan bárkivel, bármilyen témában folyékonyan el beszélgetni, s úgy érzem ez nem mindig jön össze. Valami hiányzik. Tanárhoz is járok. Nem nyelvvizsga a cél, hanem német nyelvterület /munka. Tipp?

2021. okt. 27. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a környezeted is “németté” alakítani. Pl német nyelvűre állítod a telód, németül olvasol híreket, németül írsz bevásárló listát. hétköznapi ingerek is próbáld meg németté tenni. Az elején biztos fura és szokatlan, de megszokás kérdése szerintem.
2021. okt. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!