Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségire fel lehet...

Angol érettségire fel lehet készülni úgy hogy nincs tanárom? Idén szeretnék érettségizni angolból, esetleg online lenne esélyem felkészülni rá? Van valami oldal? Az előző évi feladatlapokat átnézem.

Figyelt kérdés
Vagy valami tippelek/ötletetek van hogy mit csináljak? Nekem elég lenne a 2es is.
2021. nov. 2. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, én német középfokú nyelvvizsgára is egyedül készültem, 86% lett.

Gyakorold az előző évi feladatokat, vehetsz valami szóbeli témakörös/társalgási könyvet (rengeteg van), nézz videókat, filmeket, hangfelvételeket angolul. Simán fel tudsz így készülni 5-ösre is.

2021. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idén már nem fogsz, max jövő május


Feltételezem, hogy középszintről van szó, ha megérted az előző évek érettségi feladatait akkor kettesnél már jobbat is elérhetsz, ha nem akkor szótanulás témakörönként/nyelvtant nézd át/hallgass szövegeket angolul/nézd át a levél írás szabályait

2021. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hol tudnék venni szóbeli társalgós/témakörös könyveket , hol tudok utána nézni a nyelvtannak online? Egyébként van egy jó barátom aki idén költözött haza a szüleivel angliából, ő is tudna nekem segíteni.
2021. nov. 2. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Könyvesboltban, áruházak könyvrészlegén rengeteg van (pl 1000 kérdés 1000 válasz, Társalgás, szituációk, képleírások angol nyelvből, Színes kérdések és válaszok) de a netrol is rendelhetsz ilyen könyveket (legtöbb a Maxim vagy akadémiai kiadó). Az pedig nagyon jó, ha van valaki, akivel tudsz beszélgetni angolul.
2021. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!