Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önálló német tanuláshoz...

Önálló német tanuláshoz milyan anyag a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

Németül tanulnék, majdnem nulláról, úgy 10 év múlva C1-re akarnék eljutni. Nem akarok nyelviskolába járni vagy magántanárhoz, nagyon max 2-3 havonta egy óra. Tahát alapvetően önállóan tanulnék, legyen az könyv, oktató weboldal pl megtanuloknemetul.hu, nyelvtanító app, ezek kombinációja, bármi. Lehet fizetős is.


Angolul tudok kb B2 szinten, lehetne angol anyag is, de szerintem idegen nyelvet tanulni hatékonyabb anyanyelven.



2021. nov. 8. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

két könyv kezdetben épp elég, ezekbőkl tanultam én is.


erwin tschirner: német szókincs


(a leggyakoribb 4000 szót tartalmazza, mindegyikkel van példamondat is, témakörök szerint)



maklári tamás: német nyelvtani abc


(az alapoktól elmagyarázza a nyefit, könyv és munkafüzet egyben, maklári többi könyvét is ajánlom, pl. az igevonzatokról szólót.)


sok sikert.


a német rendkívül logikus nyelv, könnyen tanulható, a kiejtéshez javaslom a google fordítót. gépeld be szavakat, és hallgasd meg.


Viel Glück!

2021. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone app, tanit nemetet is, gyenge B2 szint erheto el vele.

Ankiba ajanlatos beirni a tanulando szavakat peldamondatokkal, es ismetelni ujra es ujra.

2021. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Duolingo app, kezdetnek nem rossz, magas szintre viszont nem lehet vele eljutni.
2021. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!