Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tanult/tanul japánt,...

Aki tanult/tanul japánt, annak mennyi idő volt míg megtanulta a hiraganát és a katakanát? Mi az a tanulási idő, amely után már tudni kellene őket?

Figyelt kérdés
Már egy hete tanulom a hiraganat, már lassan mindegyik megy fejből, van amelyen el kell gondolkodnom, de nah.

2021. nov. 11. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Általában egy hétvége elég a két táblázatra.

Mondjuk szombat délután hiraganázol, vasárnap délután meg katakana és kész is. De van akinek 2-7 nap közötti idő kell van akinek meg 1-2 hét is akár. (Magán az N5-öt [alap/kezdő nyelvvizsga szint] meg elvileg 3 hónap alatt meglehet csinálni ha minden nap rászánod komolyan az időt délutánonként.)

2021. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hamar


Hogy tanulod? csak olvasod vagy írod is?

Én kb úgy csináltam mint ahogy a betűket tanultam az iskolában, írtam egy sor "a" betűt és így végig az összeset

2021. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es, naponta két sornyi hiraganát tanultam meg, leírtam egy sort mindegyikből, aztán megint, aztán már csak 4-szer, majd egymásután mindegyiket. Most már dalszövegeket írok le hiraganával, van amelyik karaktert el felejtem, de utána eszembe jut rögtön, 1 hét kellett a hiragana megtanulásához, de azért még rászánok egy újabb hetet, hogy álmomban is tudjam :D
2021. nov. 15. 10:56
 4/12 anonim ***** válasza:

#3

Azért próbálgasd rendes mondatokból/szavakból kiolvasni a neten a hiraganákat, úgy még jobban rögzül mint csak írással.

2021. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolákban 1 hét hiragana, és 1 hét katana-val tanulják, ezt barátnőm mondta aki japán-szakos középsuliba jár:D Viszont nem tudom otthon mennyi idő lehetne
2021. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

3 hét alatt végül sikerült megtanulnom, van hogy egy két karakter nem ugrik be hirtelen, de fél perc gondolkodás után már megvan

2021. dec. 1. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Én is azzal érték egyet,hogy a jobb memorizálás érdekében mindegyik betűből kellene írni egy sort.Elsőre nekem sem ment,s néha még van olyan betű,melyen nekem is el kell gondolkodnom,de rendszeres gyakorlással kb.egy hétvége alatt meg lehet tanulni a két táblázatot.
2021. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Én napi ötöt tanulok meg, annál többnél már bele lehet zavarodni. Már az összes hiragana tudom, most csinálom a katakanát. Ha pedig minden jelet tudsz, akkor kezdj el szöveget másolni
2022. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-dik, én napi tízet tanultam végül, már a hiragana is megy, már megkellene valahogy tanulni gyorsabban olvasni
2022. febr. 3. 22:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyorsabb olvasást csak gyakorlással lehet.
2022. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!