Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérem, valaki ellenőrizné,...

Kérem, valaki ellenőrizné, hogy a mondataim helyesek? (angol)

Figyelt kérdés

1. I will drink your of tea.


2. We drove to school.


3. You will write when you to go home.


4. He bought on the store of foods, by soup and chicken.


5. They will go to the history museim of city.


6. She sat on the chair because start the lesson.


2021. nov. 12. 14:32
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ha nem írod mellé a magyart, akkor nem minden esetben lehet eldönteni, hogy helyes-e.


Az első biztosan rossz. Mit szeretnél mondani? Miért van benne "of"?

3. "to" nem kell. De anélkül is kicsit furcsa a mondat (nem nyelvtanilag)

4. Ez teljesen értelmetlen.

5. museum

6. ha az lenne a vége, hogy az óra elkezdődött, akkor the lesson started.. de when-nel jobb lenne because helyett.

2021. nov. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem, Kérdező, ezt így ahogy van, mutasd meg a tanárodnak, hogy lássa, mennyire nem megy ez még neked, hogy többet gyakoroltathasson veled, mert azzal sem ő, sem te nem leszel előbbre, ha elhiteted vele, hogy megy neked valami, ami valójában egyáltalán nem is megy.
2021. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Hármassal értek egyet. Ezt így ahogy van mutasd meg a tanárodnak. Neked baromi sok fejlesztés kell.
2021. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül mindegyikben van nyelvtani hiba.
2021. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a második lehet helyes
2021. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Írd le légyszives egyenként magyarul, hogy mit szerettél volna leírni angolul.
2021. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
100%

Magyar tanuló logikáját próbálva követni tippelgetnék. :)


1. I'll drink your tea/ I'll drink your cup of tea. (megiszom a teád)

2. We went to school by car. (autóval mentünk suliba / we drove to school - végül is...)

3. ? You'll write when you go/arrive home. (?írsz, amikor hazamész??)

4. He bought soup and chicken at the grocery store. (?levest és csirkét vett az élelmiszerboltban)

5. They go to the city’s historical museum/museum of history.

6. ? She sat down on the chair because the lesson had begun. (leült a székre, mert megkezdődött az óra)


Bocs, ha nagyon mellélőttem, és ezennel csatlakozom az előttem szólókhoz: légyszi, írd le magyarul, mit szerettél volna.

2021. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hányadikos vagy?? Nagyon jó vagyok angolból, segíthetek elmagyarázni ha szeretnéd. Nem tudom mi volt a feladat, hogy ezeket a mondatokat írtad válaszul, de szinte mindegyik hibás vagy értelmetlen. Pedig egyáltalán nem nehéz az angolba ez a rész, bár nem tudom hogy pontosan mit is tanultok, mivel az egyik mondatodba még jövő időben irsz a másikba pedig már múltba. Úgyhogy ha segítenél hogy segíteni tudjak...:)
2021. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!