Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki megy majd angolból emeltezn...

Ki megy majd angolból emeltezni? Hogy készültök rá?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsga miatt kéne...
2010. szept. 4. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én megyek jövő májusban.


Igazából elég jó vagyok angolból, de ahogy elnézegettem az emelt érettségiket, rájöttem, hogy leginkább a szókincsemet kellene fejlesztenem, mert kitotózni sem lehet mindent, és a tippelésben amúgy sincs szerencsém.


Tehát mindennap megtanulok 15-20 szót, persze egy részét úgyis elfelejtem, de hogy jobban megmaradjon a fejemben, van egy füzetem, amibe angol mondatokat írok, ahol felhasználom ezeket az új szavakat. Így könnyebb visszaidézni őket.


Emellett sok filmet nézek angolul, általam kedvelt dalok szövegeit fordítom le, és vettem egy angol könyvet is, amiből olyan apróbb dolgokat sajátítok el, mint például, hogy tavak és hegyek neve elé kell-e "the" szó, vagy hogy képzünk igéből főnevet...

2010. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Én júniusban érettségiztem le emelt szinten angolból, de nekem egyrészt a nyelvvizsga másrészt az anglisztika miatt kellett. Azt meg kell említenem, hogy a nyelvvizsgám nem sikerült, csak az írásbeli része lett (szövegértés és íráskészség), illetve nyelvtanból sosem voltam jó, szóval volt bőven mit tanulnom rá. Töltöttem le egy csomó angolt oktató könyvet ( szövegértés fejlesztő, hallgatási gyakorlatok hanganyaggal együtt, nyelvtani gyakorlatok, íráskészség fejlesztő, szituációs könyvek) pdf-ben, illetve angol nyelvű regényeket/ novellákat, amiből rendszeresen kigyűjtöttem az idegen szavakat, bár nem igazán tanultam meg őket. Ezen kívül angolul néztem filmeket, hol angol felirattal, hol csak simán angol szinkronnal, valamint sokat fordítottam is angol filmeket magyarra. Naponta legalább két órát angoloztam, és mindig beosztottam egy órarendbe, hogy mikor csinálok szövegértést, hallgatást, nyelvtani feladatokat, mikor írok levelet, illetve mikor olvasgatom a letöltött regényeket. A szóbeli részre meg úgy gyakoroltam, hogy a letöltöttem a témaköröket, és tételszerűen elkezdtem őket feldolgozni. Összeírtam mindent ami eszembe jutott az adott témáról, és lefordítottam angolra. Nem tanultam meg amit leírtam, de párszor átolvastam, és így legalább a szókincs megmaradt a fejemben az adott témáról. Az emelt angolom 68%-os lett, de ezzel az osztály legjobb angolosát is felülmúltam, ahhoz képest, hogy engem nem tartottak túl jó angolosnak. Persze, ettől sokkal jobb eredményben is lehet reménykedni, amihez kell szerencse is. Mindenképp tölts le előző éves érettségiket! Abból azt is fogod egyébként látni, hogy van olyan, amit megírnál 80%-osra, és van olyan amit csak 50%-ra, úgyhogy a szerencsén is fog múlni...
2010. szept. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. szept. 5. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!