Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemistaként mennyit illik...

Egyetemistaként mennyit illik elkérni magán nyelvóráért?

Figyelt kérdés
Nyelvi alapszakot végeztem idén az egyetemen (nem angol). Mennyi szerintetek az a reális ár, amit elkerhetnék magán óráért? Helyileg Debrecen.

2021. nov. 15. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a tanári végzettséggel rendelkező magántanárok átlagárának 75%-a.
2021. nov. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
2000-2500/óra szerintem reális.
2021. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Az a kérdés, hogy 1) mennyire tudsz angolul?, 2) mennyire tudod tanítani, elmagyarázni az angolt?

Ha mindkettőre "nagyon jól" az őszinte válaszod, akkor végzettség nélkül is elkérhetsz 4-5000 Ft-ot. Ha viszont valamelyikre nem ez a válaszod, akkor inkább hagyd az angoltanítást olyanokra, akiknek mindkettőre ez a válasza.

2021. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
#3, nem angolul tud. Egyébként kérdéses, milyen nyelven lenne a magánóra, azért egy orosz pl más kategória, mint egy német. Mindenesetre így is tartom az első válaszom (#1 vagyok).
2021. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azt kell figyelembe venni, hogy milyen nyelvről van szó, milyen a nyelvtudásod (pl. objektíven nézve milyen szinten beszéled, egyformán jók-e a nyelvi készségeid - beszéd, íráskészség stb., milyen tapasztalatod van a nyelv használatában, van-e valamilyen specifikus tudásod pl. szaknyelv), van-e végzettséged és van-e már tanítási tapasztalatod vagy sem, reálisan nézve mit tudnál nyújtani egy nyelvtanuló számára (pl. milyen anyagokkal dolgozol, milyen módszereid vannak, ténylegesen tudsz nyelvet tanítani vagy “csak” egyfajta korrepetálást, nyelvgyakorlási lehetőséget tudsz felajánlani, általános nyelvtanulási lehetőséget biztosítasz vagy mondjuk konkrét vizsgafelkészítést stb, mennyire vagy képben a különböző vizsgákkal, mi az amit máshol vagy mondjuk önállóan nem tudna elsajátítani de te át tudod adni stb.) és szerintem akár egy célcsoportot is be lehet lőni (gyerekek, felnőttek, órákra való készülésben segítesz, vizsgafelkészítést vállalsz stb.). Én ezeket összevetve határoznám meg az árakat, egykori nyelvtanulóként az ember azért érzi mire mennyi pénzt érdemes kiadni és én innen közelíteném meg.
2021. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%
5-ös jól leírta. Szerintem 3000-ret egy óráért már simán elkérhetsz.
2021. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!