Ez milyen szerkezet?

Figyelt kérdés

It was to expect, that the home country of Hitler will do this.


A magyar jelentését ismerem ennek a mondatnak, mert ki tudom következtetni, de ez mi, hogy "It was to expect"? Mi ez a szerkezet? Rendben, hogy azt jelenti, hogy várható volt, de miért így fejezik ki? Miért nem it expected? Például?



2021. nov. 19. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Tudod angolban nem csak egy múlt idő van, hanem kapaszkodj meg....4. Ez éppen Past Continous, nem pedig Past Simple.
2021. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A past continous az nem úgy lenne, hogy it was expecting?

Miért it was to expect?

2021. nov. 19. 20:45
 3/10 chtt ***** válasza:
94%

Kedves egyes, mitől continuous? (ami a múltban ugye was/were+az ige -ing-es alakja... people were expecting...)

Nekem sima "to be+ infinitive"-nek tűnik, és itt (is) olvashatsz róla: [link]


Én viszont azt kérdezném valaki profibb angol nyelvtanistától, hogy a "was to" után a mellékmondat miért nem "would do"? Köszi.

2021. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Az "expect" ebben a jelentésében ráadásul Stative, vagyis nem is kaphatna folyamatos igeidőt. :D


Nyugi, a "was" a létige egyszerű múltja.


Ez a létige plusz "to" alak egy egyszerűbb módja kifejezni, hogy az igével jelzett cselekvés meg kell(ene) hogy történjen. Egy kicsit ilyesmi a "have to" is, ha az ismerősebb, csak ennek lehet szenvedő értelme is.

Elvárható volt, számítani kellett/lehetett rá.

2021. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3. Hol is kellene a "would"-nak lennie?
2021. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Az angolban a to be to+ infinitiv szerkezet,olyan cselekvést fejez ki,amely elvárható -valamilyen terv v. előzetes megállapodás értelmében-,illetve szükségszerű.(a fenti mondat tehát azt fejezi ki,hogy cselekvés a tervek szerint halad,azaz várható,számítanak rá.) A to be to szerkezet lényegében a must,have to és need segédigékhez hasonló funkciót tölt be,de ezek esetében nem a terv és a megállapodás a szükségszerűség alapja,hanem a kötelesség és a kényszer.
2021. nov. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 chtt ***** válasza:
100%

Öö, nem tudom, mit szúrtam el, hogy lepontoztatok (oké, nem nagyon:)), de a 'people were expecting' teljesen létező forma, és természetesen én sem ebben a szerkezetben gondoltam folyamatosra, hanem próbáltam feloldani (they were expecting that Hitler's home country would do that - bocs, ha nagy hülyeséget írtam).


"3. Hol is kellene a "would"-nak lennie?"

Nem vagyok nagy nyelvtanista, de rémlik valami igeidő egyeztetés dolog... amikor is a will-ből would lesz.

Amint látod a vagy jól, vagy nem jól átalakított mondatomban, eleve nem írnám, hogy "home country of Hitler", és bizony a "was" miatt nálam a mondat második felében "would do this" lenne. Ha nem, valaki elmagyarázhatná, hogy miért nem.


(Kedves kérdező, honnan van ez a mondat? Mert nehéz elképzelni, hogy angol anyanyelvű írta.)

2021. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy hibás, ahogy van.


It was EXPECTED that the home country of Hitler WOULD do this.

2021. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A mondat eleje helytelen. Expected kéne legyen.


It was to be expected...

Várható volt/Gondolhattuk volna, hogy Hitler országa ilyesmit fog tenni.

2021. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

7:.

" Nem vagyok nagy nyelvtanista, de rémlik valami igeidő egyeztetés dolog... amikor is a will-ből would lesz. "


Ja igen, a Reported Speech, amikor a főmondattól függ a mellékmondat állítmányának az igeideje is. Most hogy mondod, igazad lehet.

2021. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!