Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a where have...

Mi a különbség a where have you been és a where were you között?

Figyelt kérdés

2021. nov. 26. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Where were you - általában egy pontos időre kérdeznek vissza így a múltban, tehát pl tegnap 5kor

Where have you been - hosszabb időre, időszakra utal, pl az utóbbi két hétben

2021. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

1: Majdnem. A lényeget megragadtad, de az nem fontos, hogy milyen hosszú iőről van szó.



Az egyszerű múlt kizárólag a múltról beszél, úgy, hogy ennek semmi köze a jelenhez. Szóval pl tegnap 5kor.


Where were you when I called you? Hol voltál, amikor hívtalak?

What did you do yesterday? Mit csináltál tegnap?

When did you last eat? Mikor ettél utoljára?

Where did you live when you were 5 years old? Hol éltél, amikor 5 éves voltál?


A befejezett jelenidő (mint a neve is mutatja) arról szól, hogy a jelen állapotok szerint milyen kihatással van, illetve (esetenként) mostanáig le se zárult, amit csináltál.


Where have you been? Hol voltál mostanáig? (Az utóbbi 5 évben vagy az utóbbi néhány órában. Pld apa észreveszi, hogy hajnalban érsz haza a bulizásból.)

Where have you lived? Hol éltél már? VAGY Hol laktál mostanáig? (Ahol moszt is laksz.)

Have you enjoyed our service? Tetszik (illetve amit eddig tapasztaltál, az alapján tetszett) a szolgáltatásunk? (Pld a pincér megkérezi, hogy az est edigi részzében minden renben volt-e, azaz pillanatnyilag elégedett vagy-e.)

2021. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy fentebb írták.

Az a lényeg, hogy az első verzió minden esetben érinti a jelent. A második csak simán a múltban van, nincs benne kifejezve, hogy köze lenne a jelenhez.

2021. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"Az a lényeg, hogy az első verzió minden esetben érinti a jelent."

Akkor rajta, válaszolj már a kérdésre, mit is jelent az első, a "where have you been"? Általánosságokról habogni egyszerű, de a nyelvet meg használni kell tudni.

2021. nov. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Négyes, minden oké? Kicsit agresszív vagy ma.


Már leírták fentebb, hogy mit jelent. Ha ennyiből sem értetted meg, akkor szerintem hagyd az angolt.

És igen, a where have you been azt jelenti, hol voltál egészen idáig. Vagyis igen, a múltbéli cselekvés kinyúlt a jelen időpontig.

Sajnálom, ennél jobban nem lehet megmagyarázni.

2021. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ha ennyiből sem értetted meg, akkor szerintem hagyd az angolt."

Itt nem az én értésemről szól a dolog, az még nem került szóba, bár a tiédet már meg lehet kérdőjelezni, ha szemlátomást magyarázni kéne, mit is kérdeztem. :D

Már leírták fentebb? Mit írtak le? Ezeket:

1. hosszabb időre, időszakra utal

1. (ellen) az nem fontos, hogy milyen hosszú időről van szó

2. a jelen állapotok szerint milyen kihatással van, illetve (esetenként) mostanáig le se zárult, amit csináltál

3. az első verzió minden esetben érinti a jelent

Én meg azt kérdeztem, hogy a where have you been-re hogyan értelmezhetők az értelmezhetőségek. Mert a számozott felsorolásban általánosságok vannak írva.

Ha ennyiből sem értetted meg, akkor szerintem hagyd a netezést. Is.

2021. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 De most akkor még mindig frankón nem érted, mit jelent a where have you been kifejezés?? Hogy magyarázzuk még el?
2021. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem rólam van szó, nem érted? Azt szeretném, hogy mások értsék a present perfectet. Az általánosságok hajtogatása ehhez nem elég. Fordítsd le konkrétan a where have you beent, úgy, hogy a nyelvtanuló értse a különbséget. Eléggé nehéz fejed van.
2021. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, oké. Nyugi, már mindenki érti a különbséget.
2021. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!