Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy működik ez, magánóra?

Hogy működik ez, magánóra?

Figyelt kérdés
Elsőd éves vagyok a szlavisztikai szakon (orosz) és szeretnék magánórákat adni, a nyelvet már 5 éve tanulom, és elég jól megy. Ez után kell adót fizetni, és ha igen mennyit?

2021. dec. 2. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A diákok jellemzően nem szoktak adózni, csak tanítani, ami jogellenes, de így van. Ha adózna gyakorlatilag semmit sem keresne.
2021. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ, hogy milyen formában akarod csinálni. Lehetsz például KATA-s egyéni vállalkozó, akkor mindentől függetlenül 50.000 forintot kell havonta fizetni, ebben benne van a TB is. Ha nappali tagozatos hallgató ként vagy KATA-s, akkor 25.000 forintra csökken a minden hónapban befizetendő adó mértéke.


Valószínűleg ezzel az opcióval jársz a legjobban, már ha mindenáron adózni szeretnél.


Viszont ha jól tudom, diploma nélkül nem taníthatsz nyelvet még egyéni vállalkozóként sem.


Szerintem nyugodtan elengedheted ezt az adózásdit, úgyis csak zsebpénz lesz az, amit ezzel fogsz tudni keresni.

2021. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mennyire veszik szigorúan?
2021. dec. 2. 17:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha véletlenül belefutsz „NAV-os próbavásárlóba”, aminek a valószínűsége kb. 0, akár több százezer forintra is büntethetnek.
2021. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Hogyne taníthatnál magánúton diploma nélkül, nincs ilyen szabály és soha nem is volt!

[link]

2021. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Bárki felnyomhat a NAV-nál, amiért nem adsz számlát. Az hogy ennek mennyi a valószínűsége, azt nehéz megmondani, lehet kevés, de lehet magas is.


A pénzügyi tranzakciók nyomon követése fontos dolog, mert ha a diákok utalják neked a pénzt, az egy nyilvántartott dolog, nem úgy mintha személyesen a kezedbe nyomják a KP-t. Nyilván nem lesz nehéz összerakni a bankszámlád forgalmát, és a tevékenységedet, ha esetlegesen vizsgálat indulna ellened. De érdemes lehet megkérdezni egy könyvelőt, mert vannak összeghatárok, ami alatt még csak bevallanod sem kell, nemhogy adóznod utána.


Talán még az is bejöhet, hogy a bank vizsgálhatja a vagyonod eredetét, ezt nem tudom pontosan, mikor és hogyan teheti meg, érdemes utánaolvasni (Pmt.).


Sőt a tanítást bizonyos körülmények között be kell jelenteni, engedélyeztetni stb.:

[link]


Szerintem érdemes lenne úgy megoldani a tanítást, hogy fiatalokat oktass, akik valószínűleg kevésbé hajlamosak arra, hogy valamilyen sérelem miatt felnyomjanak valahol. De az is jó megoldás lehet, ha csak személyesen oktatsz, és csak KP-t fogadsz el. Interneten szinten minden naplózva van, és bárki csinálhat felvételt, növelve ezzel a kockázatot. Ezért érdemes megkérdezni egy könyvelőt, hogy mekkora kockázattal nézel szembe, ő biztosan tudja, hogy a NAV mennyire vizsgálódik ilyen esetekben, szerintem 5-10e-t megér.

2021. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!