Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt mennyire reális...

Egy év alatt mennyire reális németből B1 szintre eljutni szinte nulláról?

Figyelt kérdés

2021. dec. 3. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A német a legegyszerűbb nyelv a szórendjeivel, névmásaival, de szerintem ha ráfekszel, tanárhoz jársz, akkor egy év alatt rendszeres gyakorlással el lehet jutni B1-es szintre. Persze sok dologtól függ, hogy mennyire fog menni: tanultál-e már nyelvet, jó-e a nyelvérzéked, mennyire érzel rá a német nyelv szépségeire xddd.

Szerintem nem kivitelezhetetlen, csak eltökélten kell nekiállni, és nem szabad feladni.

Sok sikert! :D

2021. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem* a legegyszerűbb
2021. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért foglalkoztat a kérdés, mert kb egy éve heti egy órában tanulom a nyelvet, és sajnos nem volt túl sok időm rendesen készülni az órákra, nem is voltam nagyon eltökélt, és emiatt nagyon gyengének érzem a nyelvtudásom. A napokban viszont voltam egy szóbeli szintfelmérésen, ahol anyanyelvi beszélővel kellett beszélgetni, és ott B1-nek minősítették a szintemet, amit én nem érzek reálisnak a fent leírtak miatt.
2021. dec. 3. 10:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!