Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki nyelvvizsga hiányában nem...

Aki nyelvvizsga hiányában nem kapja meg a diplomáját, annak mi az oka nincs idő, pénz vagy mi az akadálya a vizsga hiányának?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 11:44
 1/6 A kérdező kommentje:
* mi az akadálya a vizsgának?
2010. szept. 6. 11:51
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy aki középiskolában nem tudta letenni a szükséges középfokú C típusú nyelvvizsgát, annak már egyetemen nem sok esélye van rá. Sokkal több az óra, a tananyag, nem mindig érnek rá nyelvtanfolyamra járni. Ráadásul az egyetemisták anyagilag sem mindig állnak úgy, hogy egy sok tízezres nyelvtanfolyam árát ki tudják fizetni. Nyáron van két hónapjuk, olyankor egy részük munkát vállal, az sem nyerő, de két hónap nem is mindig elég egy nyelvvizsgához. A hozott tudásuk pedig gyakran rettentő kevés, mert a közoktatásban egyelőre nem általánosan elterjedt a magas szintű nyelvoktatás.
2010. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
pl, hogy nincs nyelvérzéke. mint nekem. vegyészmérnök vagyok, de az idegennyelv egyszerűen nem megy, irreálisan nagy erőfeszítést igényelne.
2010. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Párom öt éve államvizsgázott egy "büfé-ruhatár" hároméves fősulin munka mellett, semmi extra gondot nem okoztak neki a vizsgák. A nyelvvizsga viszont folyamatos készülést igényelne, amire nem jut energiája a munka mellett, így öt éve nincs meg a diplomája.


Én idén végeztem két egyetemi szakon nappali tagozaton, itt szerintem követeljék is meg a nyelvvizsgákat, teljesen reális, de levelezős fősulin simán elég lenne az alapfokú is. Munka mellett nem ugyan az tanulni, mintha ezt csinálod "főállásban".

2010. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: De akkor a diplomájába is legyen beleírva, hogy levelezőn végezte.

Mivel nincs különbség a levelező és a nappali diploma között, ezért a követelmények is legyenek ugyanazok.

Elhiszem, hogy ha vki dolgozik mellette, akkor nehéz lehet, de sok helyen a levelezősöknek alapból egyszerűbbek a vizsgák...

2010. szept. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, legyen beleírva, nincs ezzel semmi baj! Szerinted, ha választhatnánk aközött, hogy középfokú+nem írják bele, h. levelező, vagy alapfokú+beleírják, akkor melyiket választanánk? :)
2010. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!