Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanultok...

Milyen módszerrel tanultok nyelvet?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Régiesen, könyvből és füzettel.

Persze annyi különbséggel, hogy nem hasonlóságot próbálok vonni két nyelv között (a szavak fordítását és a nyelvtani magyarázatokat kivéve), hanem magát a nyelv gondolkodásmódját megérteni.

2021. dec. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok (értsd: naponta több órát) hallgatok anyanyelvi vloggereket, egyszerűbb témában, mint otthoni takarítás, pakolás, főzés, lakásfelújítás, mit ettem ma és mi van a táskámban (még ha amúgy agylohasztóak is ezek, az alap szintnek teljesen megfelelő), és mellette tankönyv, nyelvtan minimálisan (hogy ne utáljam meg).


Sok ötletet lestem tanulástechnikailag az öt év öt nyelv blogról, mint pl. az Anki app, ami nekem is bevált, és persze igyekszem használni a nyelvet, italki (egy átlag magyar tanár árán anyanyelvivel is lehet tanulni, tutorokkal is, nem csak sokdiplomás tanárokkal), és a lang-8.com-on az írásod anyanyelviek javítják (cserébe neked is kell magyar tanulók mondatait javítani, de nem vészes).

2021. dec. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
50%

altanos 4. oszalyatol kizarolag angolul neztem filmeket + egesz sok kulfoldi baratom volt akikkel angolul beszelgettem (ez eleinte nem ment annyira egyszeruen, de rengeteget segitett) ugyhogy igy gimi elso eveben meg lett a c1-es nyelvvizsgam. elotte persze meg jartam egy fel evet angoltanarhoz (iskolaban nemetet tanultam, arrol inkabb nem is beszelnek, egyszeruen utaltam😆) mivel filmekbol a nyelvtant nem feltetlenul lehet megtanulni de ott is minden egesz gordulekenyul ment.


franciat par honapja kezdtem el, nagyon szeretem viszont nyelvtanarhoz nem feltetlenul szeretnek jarni (nem kell kulonosebben semmire a francia nekem, csak hobbibol tanulom tehat igazabol mindegy) ugyhogy ugyanaz a filmnezes franciaul (de meg angol felirattal, az nelkul keptelen lennek a lenyeget megerteni) van mint anno az angollal. amugy ez mellett duolingon "tanulom" a nyelvet, hozza egy fuzetembe jegyzetelek, bar szerintem mindenki egyetert ha azt mondom hogy a doulingo onmagaban nem tanit meg neked egy nyelvet, szoval konkretan minden nyelvtani reszre pmuszba meg ra kell keresnem


meg annyi hogy mivel az angolom szinte jobb mint a magyarom, mindent angolul csinalok mar reg ota, pl angolul jegyzetelek, a legtobb magyar baratommal is angolul beszelek sot legtobbszor angolul is gondolkozok

2021. dec. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!