Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvből érdemes...

Milyen könyvből érdemes önállóan angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már fiatal. Olyan könyvet, weboldalt keresek, ahol klasszikus módon lehet tanulni. Magyar nyelvű magyarázatokkal, szójegyzékekkel, úgy, mint 30 évvel ezelőtt. Kb majdnem nulláról, önállóan otthon. Tudom, nagyon sok elérhető, de nem akarok feleslegesen pénzt kiadni olyanra, ami esetleg nem válik be.

Nem akarok nyelvvizsgázni, a cél egy olyan társalgási szint, amit utána hír-, és könyvolvasással, filmnézéssel tovább tudok fejleszteni.

Tehát csak egy beszélgetős, levelezős alapot szeretnék elérni.


2021. dec. 13. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Bati-Veges: Angol nyelvkonyv kezdoknek. Tobb kiadasa van, parszaz forintert is hozza lehet jutni hasznaltan.Pdf-kent belenezhetsz. Hanganyag regisztracio utan ingyen letoltheto. A feladatok megoldasa benne van a konyv vegen. Mivel regebbi kiadasu, igy a modern eletmoddal kapcsolatos szavak hianyoznak belole. Ezt potolni tudod egy kepes szotanulo alkalmazassal, ami ingyen hozzaferheto Google Play Aruhazbol: Picture Dictionary.
2021. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amiben jó a Báti-Véges, abban jó, amiben meg nem, abban meg nem. Utóbbira példa a shall kezelése, amely már egészen átalakult. Vagy a have: Have I a motor-cycle? Ilyen konstrukciót ma már nem ajánlana angol tanár. Szóval ez úgy jó egyedül tanulni, hogy valakivel. :D
2021. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, letöltöttem, de a második válaszoló elbizonytalanított. Esetleg más javaslatok?
2021. dec. 17. 22:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Írtam a Czobor-Horlay-t, de eltűnt a bejegyzés...

Az modernebb, de az egyedül tanulásra nem olyan tökéletes, mint a Báti-Véges. Az tökéletes volt az 1960-as évtized feléig, mivel tényleg minden tudnivaló benne volt. Utána már kezdtek a változások gyűlni. A nyelvvel lépést tartó tanárok nem is használták már úgy hetventől (akkor már kettőt lehetett kapni angol szerzőktől, az Essential Englisht meg a Present Day Englisht), mert a másik probléma meg az, hogy angolt (meg mást) csak eredeti forrásból szabad tanulni, a magyar szerző félrevisz. Nem a nyelvtanban, hanem egyszerűen a szövegezésben.

Az elbizonytalanító második válaszoló voltam.

2021. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hinnye, elnézést tőle távollétében, nem Horlay, hanem Horlai.
2021. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdvözlet. Elég sokáig ugyanebben a cipőben jártam. Én sem vagyok már 16, az biztos. De nekem sajnos sok könyv nem vált be, nem jó módszereket alkalmazott, vagy túlontúl sokat várt el, a kevés sikerélmény pedig elbizonytalanított, és elvette a kedvem.


Nem szeretem a 2 hónap alatt jogsid lesz, 3 hónap alatt középfokú nyelvizsgád és társait. Biztos akad, aki képes erre is, előttük le a kalappal, de én nem tartozom közéjük.


Egy szó mint száz, Nekem a maxim kiadó egy viszonylag "új" könyve vált be.

El is mondom,m hogy miért. Ez a könyv nem annyira erős, alapfokot tanít, abból sem túlontúl sokat. Kisebb részekre van osztva, így nem kell sok anyagot egyszerre feldolgozni. Persze, ez sem olvasmány, hanem tnaulnivaló. Van cd, melyet lehet hallgatni. Írkálni szerintem nem érdemes bele, a feladatokat letakarod, és megoldhatóak felmondással, tehát nem kér extra dolgokat sem, ami a mai világban igencsak jó dolog. Ugyhogy én ezt ajánlom, nekem beváltt, bár én sokat és sokszor forgattam, eszemben sem volt 1 hónap alatt megtanulni, sokkal inkább pár évbe tellt, de ez az én tempom. Sok sikert kívánok a tanuláshoz.


[link]

2021. dec. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!