Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolból egy do/does kérdés?

Az angolból egy do/does kérdés?

Figyelt kérdés

I do

You do

She/he does

We do

They do

It do


Ha jól emlékszem, ez a helyes sorrend.


Na már most itt van ez a mondat:


Do you speak English?


Miért kell ide a "do"? Miért nem elég ez:


You speak English?


2021. dec. 14. 16:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem elég, mert az angolok nem úgy mondják.


A do segédigével kell kérdezni.

2021. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A tagadó és kérdő mondatokban, jelen időben, do segédigét használ az angol. Persze ha máshogy nem megy, meg fogják érteni, ha You speak English?-t mondasz a Do you speak English? helyett, vagy I not speak Germant az I don't speak German helyett, de hivatalos kommunikáció során, vagy nyelvvizsgán nem tesz jó benyomást.
2021. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Fogadjunk, hogy autodidakta módon próbálsz tanulni!?!
2021. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3


Igen is, meg nem is. Estin fogok érettségizni, de az idei évet kihagyom, bizonyos okok miatt.


A tavalyi tanévben tanultunk erről, de pont akkor jött be az online oktatás amikor ezt vettük. Onnantól fogva az angol tanítás nagyrészt a házi feladatok beadásából állt.


A bizonyítványomba most Júniusban 4-est kaptam angolból, de sok minden kiesett.


Ezért most magától tanulok - némi segítséggel - mert készülök az érettségire, és B2-es nyelvvizsgát akarok.

2021. dec. 14. 16:31
 5/19 A kérdező kommentje:
*magamtól tanulok - némi segítséggel
2021. dec. 14. 16:32
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Húha.... négyest kaptál, holott még az alapokkal sem vagy tisztában? Elég durva... Már megbocsáss.
2021. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6


Akkor tisztában voltam, de nem gyakoroltuk be, és elfelejtettem. Az online oktatás alatt az angolra csak annyi időm volt, hogy a házit leadjam. Nem tudod, mi volt még a háttérben, szóval ne ítélkezz. Mas évfolyamból abból szedtek össze egy rakás elégtelent, hogy nem adták le a házit. Volt aki zsinórban kb. három 1-est kapott. Szóval az én 4-esem nem csak úgy jött.

2021. dec. 14. 16:43
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

Egy év alatt ilyen alap dolgot nem lehet elfelejteni.....

Ha ez így lenne, hogy egy nyelvtani dolog huss, elpárolog a fejedből, akkor gyakrolatilag nem tudnál nyelvet tanulni.

2021. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Általános iskola ötödikes anyag kábé...
2021. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Egy tanórán át vettük a do/does-t, utána többet nem hallottam róla. Nem volt oktatás sem, csak minimális jegyzet a Facebook csoportban. Csak a házi feladatot kellett leadni. Dolgozatot tanév elején, és végén írtam. Plusz el kellett mennem iskola mellett dolgozni is, volt, amikor reggel 7-től este 9-ig nyomtam. Aztán ültem be a gép elé megcsinálni a házit. Meg voltak még dolgok, amiről te nem tudsz, és nem is fogom elmondani, mert magánügy.


Ne ítélkezz, mert nem tudod, hogy mások milyen helyzetben vannak.

2021. dec. 14. 16:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!