Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz-e lengyel után az orosz?

Nehéz-e lengyel után az orosz?

Figyelt kérdés
Lengyel felsőfokút tettem, el akarok kezdeni oroszul. Aki beszél lengyelül és oroszul, nehezebb felépítése van az orosznak?

2021. dec. 15. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
nem
2021. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lengyel után aligha nehéz az orosz, elég hasonló felépítésű. Lengyelül talán már érdekesebb lehet az orosz után. Ha engem kérdezel, nekem a lengyel tűnik a nehezebbnek, de lehet hogy tévedek, lásd lejjebb.

A szlovák, cseh, szlovén, horvát biztosan egyszerűbb, legalábbis a ragozásuk.


Lengyelül nem tudok, de ha segít a viszonyításhoz, az oroszban négy ragozási tábla van, (hímnem, nőnem, semlegesnem, ún. "negyedik ragozás",) ezek többes számban is mind különböznek, (bár a hím- és semleges nem között nagy az átfedés, hasonlóság,) és mindezt a melléknevekben is egyeztetni kell, de a melléknévi ragozás végződései eltérnek a főnéviétől. Ez így elég bonyolult, biztos a lengyel sem rosszabb.


Oroszhoz sok hozzáférhető anyag is van. A cirill betűs írása szerintem logikusabb, és hát kifejezetten szláv nyelvekre találták ki. Poliglott körökben vicc tárgya szokott lenni, hogy a lengyel feleslegesen bonyolítja a saját életét azzal a sok speciális betűvel, a cirillel jobban boldogulna. :D

2021. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít, de nekem nem tetszett az orosz, emiatt nem volt motivációm, hogy folytassam.


Ami engem legjobban zavart, hogy nagyon nehezen értettem az anyanyelvi beszélőket, például ha hallgattam egy orosz műsort vagy bármit, a hallott szöveget egyszerűen nem tudtam értelmezni.


Nekem nem jön be az orosz kiejtés. Szóval röviden szólva, nekem a lengyel meg a horvát sokkal jobban tetszenek, emiatt jobban meg is tanultam őket.


Csak motiváció kérdése, úgyhogy hajrá.

2022. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Orosz szavak hosszabbak, meg kell szokni. Ha tényleg aktív a lengyel tudásod, sok közös van bennük. Üdv!
2022. jan. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!