Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb 50 óra tanulással (különtan...

Kb 50 óra tanulással (különtanárnál vettem ennyi darab órát, ahol házit hébe-hóba írtam csak, viszont elég sok hanganyagot hallgattam youtube-ról napközben) sikerült németből nulláról A2 és B1 közti határvonalig eljutnom. Hogyan tovább? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon lusta vagyok, ezért nem nagyon tudtam eddig rávenni magam, hogy leüljek nyelvtanozni. Pedig most érzem, hogy elengedhetetlen lenne. Szerencsére van lehetőségem napi szinten anyanyelvi beszélővel gyakorolni a nyelvet. Mehet ez így tovább, és nyelvtani gyakorlás nélkül tudok szintet lépni, vagy felejtsem el, és kezdjek el ezerrel nyelvtanozni? Kb 1 éve kezdtem németet tanulni.

2021. dec. 18. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudok konkrétan a kérdésedre válaszolni, de nekem a nyelvtantanulásban sokat segített hogy a neten keresgéltem összefoglalókat, weboldalakat és pdf-eket egyaránt. Bár lehet hogy az is rásegített, hogy nem volt jegyzetem és dolgozatokra készülve és beadandók készítésénél mindig a netről keresgéltem, mert nem szerettem a könyvet.
2021. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A német nagyon "nyelvtanos" nyelv. Ha neked nem kell nyelvvizsga, nem fogsz németül e-maileket írni munkahelyen stb., csak youtube-ot, filmeket akarod érteni és hibákkal de tudni beszélni, akkor nem kell megtanulnod a nyelvtant.

Más nyelvnél pl. angol azt mondanám, hogy nem hangsúlyos a nyelvtan, de a németnél nem ez a helyzet. De a célodtól függ.

egy angol-német-kínai-magyar mint idegennyelv magántanár véleménye

2021. dec. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Érdekes, mert én is azt vettem észre, hogy amint egy kis, számomra jelentéktelennek tűnő nyelvtani hibát vétek, egy német anyanyelvű arcán azonnal megjelenik az értetlen arckifejezés. Kb mint amikor egy angol anyanyelvűhöz rossz kiejtéssel beszélnek :D A filmekkel, hallás utáni értéssel tökéletesen boldogulok, tehát saját célra elég lenne ez is ami most van, de én leginkább beszélgetni szeretnék német nyelven németül beszélőkkel, illetve chatelni. Nyelvvizsgára maximum kíváncsiságból mennék el, hogy lássam a szintemet. A papír megszerzése nem célom, mert nem kell igazából sehova sem jelenleg.
2021. dec. 19. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!