Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki a német...

Hogyan kezdjek neki a német szavak tanulásának?

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyok! Idei tanévben érettségizek belőle, és nagyon gyenge vagyok szókincsileg. Szeretném erősíteni a szavak tanulásával, de azt se tudom, hogyan kezdjek neki. El szeretném érni a B1-et, eddig az érettségi feladatok, amiket kitöltögettem, kb. hármasokra sikerültek. Ötöst szeretnék németből. Ez elérhető 4-5 hónap alatt??

Szóbeli az könnyűnek ígérkezik, öt percet kell csak beszélni. A tételeim meg vannak, azt meg tudom tanulni ( már 12 megvan a 20-ból). Az írásbelivel van gondom... Olvasom, vagy hallom a szöveget, de a felét is alig értem.

A tanárunk állandóan a nyelvtannal jön, es a szókincset elhanyagolja, nem tudom, mit kell tudni B1-re.

Egyébként németből előrehozott érettségit teszek, jövő tanévben fogok vizsgázni a többiből. Eddig ötös vagyok belőle, de a szovegertest és a hallásertest meg nem gyakoroltuk.



2021. dec. 28. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sok rövidebb szöveget (könyvet ezen a szinten felesleges, jobb ha inkàbb rövidebbek a szövegek, de különbözőek), olyat amelynek azért érted a nagy részét, de van benne újdonság is. Nézd meg az ismeretlen szavakat, hogy milyen nyelvtant használ, próbàlj meg azokkal a szavakkal példamondatokat alkotni stb. Nézz olyan filmet németül amit már ismersz magyarul és tudod miről van szó. Nézhetsz youtube videókat is, vannak, amelyek kimondottan nyelvtanulóknak szólnak. Nézd ezeket német felirattal és anélkül is. Ha felirattal nézed javul a szókincsed, ha anélkül, akkor a hallásértésed. De fontos, hogy értsd miről van benne szó, annak nincs értelme, ha semmit sem értesz. Ha ezek megvannak akkor gyakorolhatsz kimondottan érettségi feladatokat. (Hamarabb is, csak én magamnál làttam, hogy ha volt egy szintem és megoldottam a feladatokat 40%-ra hiàba csináltam meg még tizet mind ugyanolyan lett. Így szerintem érdemes előbb fejleszteni és utána gyakorolni kimondottam a vizsgafeladatokat.)
2021. dec. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg van egy megtekinthető szógyűjtemény interneten, vagy könyvesboltban, amely még fejleszti a szókincset?
2021. dec. 28. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a német szavakat annak idején úgy tanultam meg,hogy a legfontosabbakkal kezdtem,(személyes névmások,pár főnév,ige,melléknév és időhatározó) melyekből egyszerű mondatok születtek.Később pedig tematikus kategóriákat alakítottam ki (családtagok,állatok,növények stb...) melyek számomra már a széleskörűbb ismeretet jelentették.De ehhez persze az is szükséges,hogy a szavakat a nyelvtannal együtt tanuljuk.(azzal viszont nem értek egyet,hogy a tanár csak a nyelvtant magyarázza el,a szókincset meg elhanyagolja.-A szavak tanórán való ismertetése ugyanolyan fontos,ugyanúgy része a nyelvtudás fejlesztésének,mint maga a nyelvtan.)
2021. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
77%-os lett a német írásbelim, úgyhogy a szóbelivel együtt bőven meg lesz az ötös és a B1-es szint! 😊 Köszönöm a hasznos tippeket!
2022. máj. 29. 14:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!