Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért így van ez az angol...

Miért így van ez az angol mondat összeállítva?

Figyelt kérdés

I thought you were dead.


Miért nem: I thought you are dead. ?



2021. dec. 30. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Függő beszédének keress rá, egy regényt lehetne róla írni.
2021. dec. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Mert az angol más logikat követ: ha jelenidő (​are) lenne, az azt jelentené, hogy a múltban, amikor azt hittem, akkor a jelenről beszéltem, azaz a jövőbe láttam, tehát a múltban hittem azt, hogy a jelenben halott vagy.

Ezért ők múltidőt (were) használnak, mert amikor azt hittem, akkor voltál halott, nem pedig most vagy az.

2021. dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell róla regényt írni, egyetlen mondat pont elég: Ha a főmondat múlt időben van, pl azt gondolta, azt mondta, azt kérdezte, akkor az idézett mondat igeideje a múlt felé tolódik, jelenből múlt lesz, will-ből would. (Az állandó jelenségek kivételek, pl hogy azt mondta, hogy a föld forog a nap körül, ott nem kell, de az ritka.)
2021. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igeidő egyeztetés!


Nezz utana a tankönyvben.

2021. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!