Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jövő idejű mondat így helyes?

Jövő idejű mondat így helyes?

Figyelt kérdés

Azt kell eldönteni, hogy Past Simple vagy Past Continuos igeidőt kell használni.


A vonalak helyére kell a megfelelő alakja a zárójeles igének. A következő a mondat:

There _____(be) hundreds of runners around us, men and women, and it _____(be) extremely hot.


Én így írnám:

There were being hundreds of runners around us, men and women, and it was being extremely hot.


De így nekem nagyon fura. Nem tudom jó-e.



2022. jan. 4. 21:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Jegyezd meg, hogy folyamatában csak valamilyen cselekvés tarthat.
2022. jan. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

8: ne "legózva" próbáld összetenni a nyelvtani mondatokat, hanem előbb próbáld megérteni az angol nyelvtan alapjait.

A létigét nem használják folyamatos múltban!

2022. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

PONTOSABBAN, a létigét akkor tesszük folyamatosba, ha ezzel cselekvést érzékeltetünk.


He was naughty. = Pajkos fiú volt.

He was being naughty. = Csintalankodott, rosszalkodott.

2022. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
13: nyelvtani legózásként elképzelhető - de ezt így egyetlen élő angol nem használja...
2022. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 chtt ***** válasza:
100%

#14. Mivel nem angol nyelvterületen élek, azt nem tudom, az élő beszéd használja-e, de írásokban nem ritkán fordul elő (írd csak be idézőjelek közé a #13-as mondatát:).

Az egyik aranyos: [link] - egy komolyabb téma: [link] (rögtön a második sor) - szóval semmiképp sem mondanám, hogy nyelvtani legózás, legfeljebb azt, hogy nem oly gyakori, mint a "he was naughty", de ettől még létező és használt forma.

:)

2022. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Na jó, ráguglizni mindenki tud, és jó eséllyel talál is valamit..


A muszáLY-ra is millió találatot kapsz - de ettől még ez nem helyes....

2022. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 chtt ***** válasza:

csak 99-et ;) - [link]


Most erre mit mondjak? Legyen neked igazad? Legyen... :)

2022. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
38%
Már megint jött egy balfácán. Még sosem látott menetrendet, csokipapírt, újságot, könyvet, hogy az élőbeszédre hivatkozik. Az ilyenek miatt hülyül el az emberiség nagyobb ütemben, mint feltétlenül kéne.
2022. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem angol nyelvterületen, az USA-ban egy évig, és igen, használják így.
2022. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!