Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a 'be used to'...

Mi a különbség a 'be used to' és a 'usually' között?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom eldönteni, hogy melyiket kéne használnom? Nem tudják egymást helyettesíteni?

2022. jan. 9. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

A "be used to" jelentése hozzászokva lenni valamihez.

Pl. I am used to wake up early. Hozzászoktam, hogy korán kelek.

A usually jelentése többnyire, rendszerint.

I usually wake up early. Általában korán kelek.

2022. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Legyél már jó emberünk, áruld már el, honnan vetted, hogy ez a kettő fel tudja váltani egymást?
2022. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt 3 különböző dologról lehet szó valójában, amik első blikkre hasonlóan néznek ki, és tényleg össze lehet keverni ha az ember nem ismeri őket.


I'm used to waking up early = Hozzá vagyok szokva a korán keléshez (wakING, és nem ahogy #1 írja).

I usually wake up early = Általában korán kelek.

I used to wake up in the middle of the night when I was a baby. = Újszülöttként mindig felébredtem az éjszaka közepén (de most már nem).

2022. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném az előttem leírtakat, hogy a "usually"-t általánosságban használod. Tehát amiket például cselekedni szoktál a mindennapokban. Pl. I usually do exercise twice a week.


A "be used to" szerkezetet viszont nem igazán szeretik kizárólag a jelen időre vonatkoztatva használni, illetve kissé sérül az, hogy mennyire vagy aktív cselekvője az eseménynek. Itt valami olyanra reflektálsz, amit régebben is csináltál és már hozzá vagy szokva. Pl. I am used to commute every morning.

(Hozzá vagyok szokva a reggeli ingázáshoz - de ez nem rajtam múlik feltétlenül.)

[link]


Ha vagy olyan szinten angolul, ez a cikk sokat fog segíteni neked ebben, mivel a used to/be used to is gyakran keverendő szerkezet . még nyelvhasználói körökben is.

2022. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!