Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz elérni nyelvvizsgán...

Nehéz elérni nyelvvizsgán 50%-ot a spekingen és a listeningen?

Figyelt kérdés

Írásbeli része meglett, a szóbeli kéne. Kiszámoltam, mindegyik részből minimum 50%-ot kell elérnem hogy meglegyen a 60% minimum összessen.

Tudom hogy ez nem a biztos tudás, de én csak a papírra megyek rá.


Hogyan fejelsszem ezeket a területeket? Listeningen segít a sorozatnézés?



2022. jan. 19. 12:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*fejlesszem
2022. jan. 19. 13:06
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a sorozatnézés az jó a listeningre. A speakingnél pedig... hát a legjobb lenne, ha valakivel tudnál beszélgetni. De amúgy meg sokat számít, hogy mennyire vagy jártas az adott témakörben, amit kapsz. Szóval vannak ilyen témakörös könyvek, pl. 1000 questions 1000 answers, vagy pedig Színes kérdések és válaszok angol nyelvből. De amúgy nem mindegy, hogy miért nem megy a speaking? Nem tudsz mit hozzászólni a témához? Vagy csak szimplán félsz megszólalni? Vagy na, mi a konkrét probléma? Mert ha a tudás megvan, de félénk vagy, akkor az a legjobb, ha van valaki, akivel tudsz beszélgetni angolul. Viszont ha nem tudsz mit mondani, mert nem vagy jártas a témában, akkor az a 2 könyv, amit fentebb említettem, az hasznos lenne.
2022. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Azt hiszem én egy kevert kombó vagyok, félek is megszólalni, nehogy hibázzak és rosszul fejezzem ki magamat, illetve biztos vannak/lesznek olyan témakörök amiről nem tudok beszélni. Gondolom a kevés szókincsem miatt van ez. :/

Köszi a könyv címeket, utánanézek! :)

2022. jan. 19. 13:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a beszéddel lehet jól felhúzni. De ha az írásbelid megvan, akkor csak külön szóbelire mész, így annak is meg kell lenni a hatvan %-nak, mert az egy különálló vizsgának számít a te esetedben. Nem? Én úgy tudom csak a komplex nyelvvizsgánál kompenzálja egymást az írásbeli és a szóbeli.
2022. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Húha, lehet igazad van. Azt hittem összevetik a 2 vizsgát a végén. Még egy dolog aminek utánanézek! Nem ártana ha tudnám. Ha valóban úgy van ahogy írod, még jobban rá kell feküdnöm.
2022. jan. 19. 14:33
 6/13 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a cikket ami erről szól a honlapon, és igazad van #4-es. Csak a komplex nyelvvizsgán kompenzálható az a 40%-os küszöb, külön letett vizsgarészeknél meg kell lennie a 60%-nak. Akkor még keményebben bele kell húznom. Hajajj...😅
2022. jan. 19. 14:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvass cikkeket az adott témákban, hogy ha saját gondolatot nem tudsz mondani, onnan tudsz venni ötletet. Pluaz a szókincsed is javul az adott témában. Jó a sorozatnézés, de ebben az esetben én inkàbb rövidebb videókat néznék, szintén a szóbeli témàiban. Plusz híreket. Listeninget érdemes lenne konkrét nyelvvizsga feladattal is gyakorolni. Teljesen màs ha sorozatot nézel és làtod mint az, ha csak hallott szövegből kell kihallanod az informàciót.
2022. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
kevert kombó? Az olyan, mint a házépület?
2022. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Meg lesz a 60% ne aggódj. A 7-es jó tippeket adott, fogadd meg azokat és menni fog.
2022. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kivel beszélgetned, menj fel Omegle-re, valószínűleg fogsz találni külföldieket, akik szívesen beszélgetnek veled angolul.
2022. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!