Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Life's been tearing you...

Life's been tearing you apart ebben a mondatban a life utan miert van 's ? 's a birtoklasnal van nem? vagy a tobbes szamnal? es akkor itt nem ertem miert van

Figyelt kérdés
2022. jan. 21. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Life has been tearing you apart

present perfect continuous

2022. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 's nemcsak birtoklást jelez, hanem az "is" és a "has" rövidítése is. Jelen esetben "has".
2022. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszi ezt nem tudtam
2022. jan. 21. 13:09
 4/9 A kérdező kommentje:
s akkor igy mit jelent a mondat?
2022. jan. 21. 13:09
 5/9 A kérdező kommentje:
hogy tanultatok meg ti angolul
2022. jan. 21. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Szabad fordításban: az élet már egy ideje marcangol téged.

Fogtam egy nyelvkönyvet, és abban le volt írva minden.

2022. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekem is van nyelvkonyvem akkor miert nem jegyzem meg
2022. jan. 21. 14:42
 8/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Legjobban (személyes tapasztalat)az angol nyelvet úgy tudod megtanulni,bőviteni szókincsed,hogy olyan témában tanulod,ami téged is érdekel.Ezzel a szókincsedet bővitheted leginkább.A nyekvtan részét sajnos le kell ülni és be kell s3ggelni,


Tegyük fel,például szeretnél megnézni egy amerikai sorozatot.

Ne magyar szinkronnal nézd,hanem angol szinkornnal és magyar felirattal.A legjobb,még mindig az,ha angol nyelven FELIRATTAL nézed a filmeket/sorozatokat.Az elején ez nagyon rossz lesz,de hidd el,így talán kedvelhetőbben fog bővülni a szókincsed.

2022. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszi nezem igy a sorozatokat pl de azt erzem semmit nem tanulok belole mert nem ertem hogy miert ugy mondjak a mondatot ahogy
2022. jan. 27. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!