Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik-e az a bizonyos "40...

Uhuka65 kérdése:

Létezik-e az a bizonyos "40 szabály", amiről az orosz hölgy beszél, mikor az igeragozást tanuljuk?

Figyelt kérdés

Ezt kell beírni a youtub-ra: The Biggest Lie About the Russian Verb Conjugation System.


Kezdő, középhaladó szinten vagyok oroszból (B1), nyilván ismerek számos igét, igepárokat is, de jó lenne a ragozásban valami rendszert találni. Így egy nehéz nyelvtani, "magolós" részt is könnyebb lenne letudni.


E-mailt a hölgytől meg sajnos nem kapok:) Esetleg, ha lenne egy könyv, ahol ez megvan, az jó lenne (beszélek angolul, németül, s azért oroszul is.)



2022. jan. 21. 21:33
 1/3 chtt ***** válasza:
100%

"E-mailt a hölgytől meg sajnos nem kapok:)"


Semmit sem vesztesz. Vegyél egy orosz-magyar szótárt. A régiekben (Hadrovics-Gáldi) a hátuljában, a Gáldi-Uzonyi-félében (az enyémben legalábbis) az elejében ott van mind a 47 (s nem 40) ragozási csoport, szóval a hölgy nem fedezte fel a spanyolviaszt.

Az általa felsorakoztatott példák is mind a -je, -jo vagy -i-soros ragozásba tartoztak, ha megnézed, ez alól viszonylag kevés kivétel van.

Ha kézbe veszel egy orosz-magyart, az igék mögött van egy szám, hogy melyik ragozási csoportba tartozik, pl. a videóban emlegetett идти mögött ez áll [16], és minden olyan igét, amely mögött a 16-os áll, az идти mintájára ragozol, vagy a мочь [13A] stb.

Eleinte megtanulod ezeket a "kivételeket", később minél több igét tudsz, annál könnyebben húzod rá a csoportot...

Nem ördöngösség, az igeragozás az egyik legkönnyebb az oroszban.

Sok sikert hozzá!

:)

2022. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél.
2022. jan. 21. 23:08
 3/3 chtt ***** válasza:
100%
Szívesen. (Orosszal könnyű engem elbolondítani:)
2022. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!