Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor tudom visszaigényelni a...

Mikor tudom visszaigényelni a nyelvvizsga vizsgadíjat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy ebben az esetben vissza lehet-e igényelni a nyelvvizsga díját? Még tavaly voltam komplex nyelvvizsgán, ami sajnos nem sikerült. Azóta újra megpróbáltam, az írásbeli része most sikeres lett, a szóbeli nem. Februárban fogok menni szóbelire. Amennyiben az sikeres lesz, vissza tudom igényelni az egészet? Vagy csak akkor jár vissza, ha elsőre sikerül? Segítsetek kérlek :)



2022. jan. 24. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha meg lesz a komplex.
2022. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thunderfairy ***** válasza:
Nekem egy ismerősőm azt mondta hogy első nyelvvizsga ingyenes. Ha nem sikerűlt és újra mész akkor már nem első vizsga. Azt is mondta hogy egyes helyeken rafkoznak és elsőre buktatnak hogy újra menj és úgy már nem első nyelvvizsga. Tehát így már nem lesz ingyenes.
2022. jan. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. Rosszul tudod.

A jogszabály szerint az ELSŐ SIKERES komplexnek minősülő nyelvvizsga után 1 éven belül lehet visszaigényelni.

2022. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es jól írja. De itt mindent megtalálsz:


[link]

2022. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is hallottam így is, úgy is, mostmár tényleg nem tudom melyik igaz😅
2022. jan. 26. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit 2-es és 4-es(én) írtunk. Az első sikeres számít. Teheted külön is.
2022. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első sikeres azt jelenti, hogy meg van a nyelvvizsga. A többi nem számít. itt szövegértési problémák vannak egyeseknél.
2022. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na hátha segítség valakinek, sikerült visszaigényelnem. Nem sikerült elsőre minden, de miután meglett a komplex, sikeresen visszaigényeltem. Szóval még ha meg is buksz, de megvan a komplexed és még nincs másból nyelvvizsga, akkor visszaigényelhető.
2022. jún. 15. 09:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!