Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cervantes Intézet vagy Granada...

Cervantes Intézet vagy Granada Spanyol Nyelviskola?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Áprilisban állnék neki spanyolul tanulni és érdekelne, hogy szerintetek melyik sulival indítsak?


Mindkettőt stabil, felkészült tanári gárdával dolgozó intézménynek nézem, ráadásul hasonló árakkal dolgoznak online tanfolyam esetén (nem vagyok budapesti).


Alapvetően önálló nyelvtanuló vagyok, napi szinten szóban és írásban aktívan használt, felsőfokú angol és német nyelvtudással.


Örülök bármilyen (építő) hozzászólásnak.



2022. jan. 25. 21:23
A kérdező szavazást indított:
Cervantes Institute (Cervantes Intézet)
Granada Spanyol Nyelviskola
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

A cervantes intézetet NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pocsék nyelviskola, rossz tanárokkal, nagyon sokat fogsz vele szívni.

2022. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
75%

Az előzőhöz annyit főznék, hogy valószínűleg tanárfüggő mint a kéttannyelvű iskolák - lutri hogyan érzed magad.


A Cervantes Intézet nekem se jött be, aki velem foglalkozott, megríkatott egyszer. :/ Nagyon türelmetlen volt.


Persze lehet neked több szerencséd lesz.


Keress rá itt pl a Károlyi Spanyol-Magyar gimire, 50% szidja, 50% dicséri, a nyelviskoláknál is hasonló lehet a helyzet.

2022. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem tudod eldönteni, tanuld inkább a portit! Segítek!
2022. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
A brazíliai porti az, amelyet tudok.
2022. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
22%
Ha tudsz portugálul, meg fogod érteni a spanyolt is.
2022. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még utánajárok a kérdésnek.
2022. jan. 26. 18:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egyik nyelvsuliba se jártam, de a Cervantesszel van múltam, jó értelemben.


Kapcsolataim nincsenek persze, de az egyik tanárral beszélgettem egyszer és ez alapján én pozitívan ítélem meg hiszen a beszélgetésünk is elég szókincsfejlesztő volt, ráadásul tök érdekes dolgokat mesélt a spanyol kultúráról.


Én egy latinamerikai közösség miatt ismertem meg őket. Nekem van egy ismerősöm aki a fél életét Dél-Amerikában töltötte, nekem meg nagyon jól ment már akkor is a spanyol, elég hamar hozzámvágták a C1-es nyelvvizsga bizonyítványt, még bőven gimis voltam, én voltam az első tanuló az osztályból, aki C1-et szerzett.


No, visszakanyarodva a durva önfényezésből a lényegre, ez az ismerősöm egyszer meghívott egy összejövetelre, ami tele volt Dél-Amerikaiakkal és nagyon jól éreztem magam, ők is hamar befogadtak.


Hívtak több helyre is, én meg mentem szorgalmasan.


Egyrészt ez a banda kapcsolatban volt a Cervivel és sok eseményhez nekik is közük volt, meg ők is mesélték hogy milyen remek.


Másrészt a Nyelvparádéra is nentem, ahol a Cervinek is volt standja.


Na, én a standokat ingyen tollakért meg ceruzákért jártam végig, mert gyűjtöttem, és lényegében a Cervit is ezért közelítettem meg, de sokkal többet adtak, mint egy ceruza. A ceruza mellé kaptam egy beszélgetést is, amire mindig szívesen emlékszem vissza.


Illetve később a könyvtárukba jártam rendszeresen. Nagyon széles volt a választék, az akkori magyar nyelvű könyvtáros is nagyon szimpatikus volt, van is egy humoros sztorim vele, de ez most nem releváns.


A lényeg, hogy nagyon jó a könyvtáruk, a tanár akivel beszéltem is jófej volt és nagyon érdekeseket mesélt és új szavakat is tanultam tőle.


Ráadásul nagyon sok kultúrális programot szerveznek a nai napig.


Mondjuk én 2014-ben megszüntettem a kapcsolatot ezzel a latinamerikai csoporttal és a Cervantesszel is. Semmi bem történt, nincs baj vagy ilyenek, szuperek voltak, csak dolgozni kezdtem és már nem fért bele az időmbe hogy oda is járjak.

De azért 1x még az Inti Rajmira elmentem, talán 2015-2016 körül és elég jó volt.

Még ott vagyunk a latinamerikaiakkal egymásnak Facen, látom, hogy miket rakosgatnak ki.


Meg néha a Cervibe is belebotlok, pl múltkor ott voltak ők is a szépművészetiben amikor mentem feltárni a Fáraó sírjár, meg az Európa napon is láttam őket, de már nem mentem oda, mert a ceruza/toll gyűjtögetésből kinőttem meg valahogy már nem jelent a latinamerikai meg a spanyol kultúra annyit nekem mint régen.

Mármint nincs vele bajom, csak úgy érzem, az a régi életemhez tartozik, amire szívesen emlékszem vissza, de most már elmúltak azok az idők.

Mint pl amikor elmész a régi gimid mellett, szívesen emlékszel vissza erre vagy arra, de azt is tudod, hogy azt már egy másik generáció élvezi.

2022. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jesszusom, regényt írtam! Bocsánat, csak jól esett nosztalgiázni!
2022. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Granada nyelviskola borzalmas. Csak pénzlehúzásra mennek. Kerüljétek messzire.
márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!