Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan tanulni idegen nyelvet nekem személy szerint?

Figyelt kérdés

Amikor suliba jártam inkább még "kevésbé volt fontos" a nyelvtanulás.

A szülők nem beszéltek idegen nyelven nincs ilyen tudásuk. Így nem is erőltették, de most tudatosult bennem, ha legalább egy idegen nyelvet megtanultam volna használható szinten esélyem lenne, olyan munkát is szerezni, amivel nem úgy érzem, hogy egy nagy ***** vagyok előbbre tudok lépni az életben. A sikeres élet alappikére legalább egy használható idegennyelvű nyelvtudás.


Így utólag "okosan" nézve, ha a sulikba amikbe jártam legalább egy idegen nyelvet megtanítottak volna lett volna valami érdemi haszna a jövőmre nézve. És nem érzeném úgy, hogy legalább 80 % -n olyan dolgokat tanultam aminek semmi hasznát nem veszem a további életemben.


Számomra nagyon rossz volt a családi háttér főleg apai részről. Ezt jobban nem részletezném, de volt jó pár traumám és tart is persze. Amikor a legjobban kellett volna nem jutottam el (ez idáig sem) külső segítséghez jó pszichológushoz. Akkor vélhetően most más lenne a helyzetem.


Küzdök tanulási nehézségekkel, figyelemzavarral az egészen biztos.

Nehezen jegyzek meg dolgokat.


Elég depressziós is vagyok főleg mostanában. Nincs jelenleg munkám otthon vagyok egész nap ahol a legkevésbé érzem jól magam, itt szeretnék lenni a legkevésbé jelenleg.

Barátom jelenleg akivel tartom a kapcsolatot is ténylegesen egy db van, de nagyon ritkán ér rá és messze is lakik így ritkán találkozunk beszélgetünk. Teljesen antiszociálissá váltam, de sosem voltam társasági ember. A legnagyobb problémám, hogy jó pár évtized elmúlt már a legtöbb volt osztálytársamnak családja van gyerekei én kb. semmit nem értem el az életben szóval elég kilátástalan, elkeserítő a helyzetem. Időgépem nincs amivel vissza repülhetnék legalább néhány évtizedet az sok mindent megoldana.


Számítógép van internet van pénz lényegen semmi. :(

Hogyan lehetne ezen körülmények tudatában érdemi nyelvtudásra szert tenni. Angolra gondolva. (Suliban volt német meg angol óra, de használható eredménye nulla volt számomra.)

Technikákra lennék kíváncsi ami nem veszi el a kedvem az elején az egésztől. Így nagyon nehéz, hogy autodidakta módon tudnék tanulni csak. Alap jó tanulási technika is jól jöhetnek. Vagy bármi hasznos jó tanács amiből tudnék "építkezni".



2022. jan. 28. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:
48%
Vedd elő a régi angolkönyveidet és csináld végig végre az összes feladatot.
2022. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!