Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes elkezdenem a franciát?

Érdemes elkezdenem a franciát?

Figyelt kérdés
Eddig van egy német C1em, és most megyek pénteken angol C1re. Úgy érzem ezzel kimaxoltam ezt a 2 nyelvet. Jó lenne egyetem előtt elkezdeni egy harmadikat, amit majd ott tudok folytatni. Hasznos lenne a francia? Később felmerült hogy külföldre költözünk a párommal, és angol nyelvterületen ez ugyebár összesen 1db idegen nyelv. Még az orosz tetszik, de azt úgy gondolom otthon lehetetlen autódidakta módon tanulni. Mindkettő C1re egyedül keszültem fel, van egy megszokott nyelvtanulási ritmusom. Kb 10 évesen tanultam egy évet franciát, szóval vannak alapok. Mennyire életképes nyelv? Később ha még az oroszt is felveszem, ez a 4 nyelv jó lenne együtt? (Gazdmen szak, utána pénzügy / szamvitel)
2022. jan. 31. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, nekem is a német, angol az első két nyelvem, és most kezdtem a franciát.

erwin tschirner francia szókincs

vida enikő francia nyelvtan



fontos és nagy nyelv, csak nyerni lehet vele.

2022. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

az oroszt hagyd, semmi értelme

ha oroszokkal kerülsz üzleti kapcsolatban, ők beszélnek angolul, amúgy egy csoró, posztkommunista ország, illiberális...


ha már 4. nyelv, akkor spanyol v. olasz.


én olaszt tanulok.

2022. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hogyan készültél fel egyedül a német/angol felsőfokra?

én csak középfokon vagyok, és ezzel is megszenvedtem, mert angolt suliban soha nem volt lehetőségem tanulni.


milyen könyvekből készültél? mi a tanulási módszered? és melyik nyelvvizsgára mentél?

2022. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kitartással. Van könyvem a nyelvtani részhez, kidolgoztam a leckéket, begyakoroltam. Van egy szóbelire felkészítő könyvem, ami feldolgozza a temákat, azt elolvastam, kiszótáraztam. Ezután jöhet a B2 próbanyelvvizsga könyv, ott is minden olvasásértést és hallásértés szövegátiratát kiszótáraztam. Idegen nyelvű videók, és egész nap megy valamilyen podcast. Mindent 2x hallgattam. ECL nyelvvizsgára készültem fel :) A szóbeli rész értelemszerűen kevésbé megy, de sok nyelvtanulós fórum van Discordon, ott szereztem haverokat akikkel a közös hobbink (videojátékok) által beszélgettem.

Szóval az olasz/spanyol jobban megérné orosz helyett? Akkor a francia marad, köszi^^

2022. jan. 31. 12:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha beszélgetni szeretnél vagy pontosabban, hogy mit csináltam: mindenholjoez@gmail.com
2022. jan. 31. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!