Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol levélnél hol kell...

Angol levélnél hol kell elhelyezni az elköszönést?

Figyelt kérdés

Úgy tanultam, hogy pl. Love, Becca, a love középre új sorban, a név alá a vessző után. Így:

Love,

Becca


Azonban nyelvvizsgás megoldókulcsban a sor elején található az elköszönés és most összezavarodtam, hogy is kellene pontosan. Nem akarok emiatt pontot veszíteni vizsgán...



2022. jan. 31. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Na, sajnos az oldal szétbarmolta a love, Becca szerkesztésemet :D
2022. jan. 31. 15:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Magyarul csinálunk olyanokat, hogy

. Szeretettel:

. Annamari


Angolul csak hagyd balra igazítva, nyelvvizsgánál főleg.

2022. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na látod, nekem sem hagyta meg xd Lényeg a lényeg, balra igazítva a helyes.
2022. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Az angoloknál általában balra igazítva szokás az elköszönést és a nevet tenni, de olyan is van, aki mindkettőt középre teszi, és olyan is, aki a "Love/Kind regards/Best wishes"-et balra teszi, a nevét mégis jobb oldalon írja alá. Nekem vannak angol ismerőseim, és mindhárom formátumot megtapasztaltam. Erre tehát nincsen kőbe vésett szabály, s ha a nyelvvizsgán ilyenért lepontoznak, az a vizsga hibája, nem a tiéd.
2022. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem a nyelvtanárom kibas*ott volna az ablakon, ha középre írtam volna az elköszönést.


4

Az, hogy hogy lehet használni, meg mi a hivatalos forma, két különböző dolog. A nyelvvizsga levélnek van formai követelménye. Tehát címzés, bekezdések, elköszönés is kritika tárgyát képezi.

2022. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#5: Tévedésben vagy. "Hivatalos formát" hivatalos leveleknél szokás használni. Az olyan leveleket, melyek "Love" elköszönéssel végződnek, mint a kérdezőé, kizárólag csak informális levelekben használják, közeli barátok és rokonok között. Márpedig én rendszeresen kapok karácsonyonként leveleket angol barátaimtól, akik kimondottan művelt emberek, és még egyszer mondom: mindhárom említett formátumot használják. Sokszor ugyanaz az ember is egyszer az egyik, egyszer a másik formátumot használja. Úgyhogy a gyakorlatban egészen biztosan nincs erre fix szabály.


Az angol nyelvnek nincsen központi szerv által megadott hivatalos nyelvtana, mint a magyarnak, amelyet az MTA szabályoz. A nyelvtant a szokásjog szabályozza. Amit általánosan használnak, az helyes.

2022. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Túl gondoltad.

Úgy értettem a hivatalos formát, hogy a nyelvvizsgán használatos elfogadott forma.

Az, hogy hogy írnak a barátok, tök mindegy a vizsga szemszögéből, mert levélíráskor van formai követelmény. Pont.

És igen, lehet levonni pontot érte.

2022. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Formális levélben egyetlen helyes megoldás van. Sor elején kezdve elköszönés, vessző, és új sorban név.


.

.

.

Yours sincerely/faithfully,

XY


Informálisban ugyanez, csak az elköszönés változik.


.

.

.

Best/Kind regards regards/Kisses, stb.

XY


Ha nyelvvizsgán nem így írod pontlevonás. Sajnos a nyelvvizsga nem feltétlenül mindig egy életszerű szituáció, ahol simán leírhatnád a haverodnak ahogy csak akarod.

2022. febr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!