Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A2 szintről indulok most,...

A2 szintről indulok most, középfokú komplex nyelvvizsga a cél (BME-re kezdek készülni), jelenleg nincs munkám - EGÉSZ NAP RÁÉREK - nap 2x3 órát tudok rászánni, heti 6 nap +2 óra sori angolul, angol felirattal heti 3-4x, így 3 hónap alatt középfokú?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem 3 hónap nagyon kevés. Én b1-ről mentem fel b2-re fél év alatt, úgy minden nap tanultam, (már nyelvből nyelvszakos is voltam, tehát nem idegen a nyelvtanulás). Adj magadnak kicsit több időt. Persze nyugodtan kezd el, ha nem is a nyelvvizsgáig jutsz hàrom hónap alatt előrébb leszel mint most.
2022. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Azt szokták mondani, hogy az angol nyelvvizsgára nem angolul, hanem "nyelvvizsgául" kell megtanulni. (minden nyelvre igaz)

Ha már ki tudod fejezni magad B1 szinten angolul, akkor ha nagyon begyakoroltál mindent, és ugyanazokat a sablonokat használod a beszédben, írásban, meglehet hamar a nyelvvizsga. Ehhez viszont a B2-es szövegértés kell.

Én azért olyan 6-8 hónapot mondanék, hogy meg is maradjon a tudás amit összegyűjtöttél.

2022. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!