Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul?

Hogy mondják angolul?

Figyelt kérdés
Hogyan mondjuk angolul: "ez hétszentség",mint amikor valami "holtbiztos"-"tutifix"?

#angolul #hétszentség #Holtbiztos #Tutifix
2022. febr. 15. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Dead certain -- szó szerint holt biztos
2022. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 chtt ***** válasza:
sure as hell :)
2022. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
surefire
2022. febr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3-asként, de az is igaz, hogy ez inkább úgy használatos, mint no surefire method/way stb..(nincs holtbiztos módszer..stb)
2022. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs szó szerinti fordítása a "sure as hell" akkor sem közel a hétszentséghez:) Nem vagyok profi angolos, de a pokolian biztos akármennyire is tuti dologot jelent akkor is van több szinonima ami nem a szentség ellentéte. A pretty sure például jobban hangzik mint a pokoli. Lehet van ettől is jobb, de én ezt tudnám hozzá hasonlítani.
2022. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 chtt ***** válasza:
A hétszentséghez talán nincs, de a hétszentséghez mint holtbiztos... :)
2022. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik holtbiztos amihez társítasz valamilyen jelzőt. Ezek hasonlatok a tuti szóra és hasonlatban a hell megbukik.
2022. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:
Lehet, hogy megbukott, de szerencsére az angolok azért használják kb. pont ebben a jelentésben (és mellesleg a kérdésben ott a "holtbiztos", szóval nem értem, miért pont engem szúrtál ki:). Kedves kérdező, természetesen nem kell hinned nekem, vannak más, jó megoldások. ;)
2022. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem téged szúrtalak ki hanem a hell-t.
2022. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!