Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a kettő 3rd conditional?...

Ez a kettő 3rd conditional? És ha igen, mit jelentenek pontosan?

Figyelt kérdés

Angolt tanulok egyedül. Középfokút szereztem anno, fejleszteni akarom a tudásom, és a feltételes módnál tartok:


1, "And if I could have chosen, I would have been born a woman" (egy punkegyüttes, az Against me! - The Ocean című száma)


2, If i had known better, I would have done better. - Kim Kardashian


az elsőnél az zavar össze kicsit, hogy a 2. tagmondatban 4. tagú az ige, az passzívban van (was born), vagy mi?



2022. febr. 22. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A születik igét az angol nyelv csak passzív módban tudja kifejezni.(It is born.-Megszületik.Szó szerint meg van szülve.)Ennek a harmadik feltételes módú alakja az I would have been born a woman.
2022. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Ha választhattam volna, nőnek születtem volna


2. Ha okosabb lettem volna, jobban csináltam volna (valamit)/ügyesebb lettem volna/stb. Kontextustól függ.

2022. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindent jól láttál. Azért négy tagú mert ráadásul szenvedő is. Mindkettő third conditional vagyis múlt időt jelent. (tt volna)
2022. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerjük meg akkor a bear ige használatát. Jelentése szül, és

bear, bore, borne/born

a szokásos szótári alakja, melyből a born past participle csak a passzív alakban használatos (by nélkül), és csak a születtem jelentésben, évszázadok óta (mármint az I was born alakban). Szül jelentés: She had borne him six sons.

2022. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!