Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell kiejteni ezeket...

Hogyan kell kiejteni ezeket az angol szavakat?

Figyelt kérdés

enthusaism és enthusaistic


Én így hallom:


"enthjúziázöm" és "enthjúzáisztik"


Ti mit mondtok?


2022. febr. 24. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem lenne egyszerűbb a Google fordítóba beírni és kimondatni vele?
2022. febr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

In-thú-zi-ä-zm (ae, a és e között valahol)


In-thú-zi-esz-tic


A tied se tűnik rossznak, csak kicsit magyaros

2022. febr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már próbáltam. A dict.cc-n is hallgattam, de annyira nyakatekert, idegen szavak ezek tőlem, hogy csak nézek, hogy mégis mi a franc ez. Ráadásul akcentussal ejtik.


Legutóbb egy japán animében volt ilyesmi, hogy értettem mit mond a színész, de a világért sem tudtam volna kiejteni, annyira nyakatekert, idegen szó volt.

2022. febr. 25. 00:01
 4/8 A kérdező kommentje:

#2


Ez amit írtál, jó lesz. Ez lesz a hivatalos kiejtésem ezekre a szavakra. Köszönöm!

2022. febr. 25. 00:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Még valami. Az "In-thú-zi-esz-tic"-nél az utolsó betű szó szerint "c"-re vagy pedig "k"-ra végződik?
2022. febr. 25. 00:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Időközben kiderült, hogy "k".
2022. febr. 25. 01:25
 7/8 anonim ***** válasza:
A j-t mindenképpen hanyagold a kiejtésből, ez nagyon posh hangzást ad neki. Olyan, mintha a super "syuper" lenne.
2022. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot.
2022. febr. 25. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!