Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német B2 (középfok) magnós...

Német B2 (középfok) magnós részére hogyan lehet hatékonyan felkészülni?

Figyelt kérdés

BME-re mennék vagy társalKoDO-ra.


nekem a youtube videók nem segítenek ebben, nem érzem, hogy bármit jobban megértenék.


2022. márc. 1. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Akkor valószínűleg rosszul csinálod. Olyan videót keress, amihez van felirat, és a szintednek megfelelő. Tehát ne az anyanyelvieknek készült filmeket nézd, hanem inkább középfokú vagy felsőfokú nyelvtanulóknak készített podcastokat. Először felirattal nézd meg, ha van olyan szó, amit nem értesz, és ez zavar, akkor keresd ki a szótárból, de alapvetően nem kell minden szót érteni. Majd kapcsold ki a feliratot, és nézd meg újra. Többet értettél?

Aztán próbáld elmondani magadnak hangosan, hogy miről szólt a videó.

A németről nincs tapasztalatom, de vannak angolul és spanyolul is olyan videók, hogy hogyan értsünk meg anyanyelvi beszélőket. Ezek nagyon hasznosak, mert ott elmondják azt is, hogy milyen gyakori mássalhangzó törvények vannak az adott nyelvben, ami miatt több szó egymás mellé kerülve másképp hangzik, és ami miatt a nyelvtanulók nehezebben értik ezt meg.

Ami nekem még nehézség a nyelvvizsgának ebben a részében, hogy én általában szoktam mindent érteni, viszont az, hogy én hallgatok, és közben jegyzetelek, az nekem nagyon nehéz szokott lenni. Ezért érdemes ilyen nyelvvizsga felkészítő könyveket venni, és konkrétan a vizsgafeladatra készülni.

2022. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sehol nem írtam, h. filmeket nézek, tanulós videókat nézek felirattal, és úgysem tapasztalok semmi fejlődést.
2022. márc. 1. 12:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, akkor kár volt válaszolnom. Csak azért írtam, mert én nagyon sok embertől hallom, hogy filmeket néz az adott nyelven, és lám, máris 1 hónap alatt a nulláról megtanult felsőfokon. Szerintem ez nettó hazugság, csak sokan bedőlnek neki. A hallott szöveg értése a legnehezebb nyelvvizsgafeladat, sokat kell gyakorolni.
2022. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ja, a magnó a legrohadtabb rész az egész vizsgán.
2022. márc. 1. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Hallgasd, olvasd és tanuld. Bocsi ennél jobban nem tudom leírni. Akkor talán kérdezek, de ne vicceld el. Hogy tanultál meg biciklizni?
2022. márc. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!