Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » “Talámány bemutatása és...

“Talámány bemutatása és népszerűsítése” önálló témakifejtés feladat – mit jelent ez? (2022 Francia OKTV döntő I. kategória)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy valakinek van-e ötlete, hogy ez a kiírás mégis micsodát jelent. Szerintetek ott helyben adnak egy találmányt/ötletet amit ismeretni és népszerűsíteni kell (szokásosan pár perc felkészülési idővel), vagy nekünk kell készülni előre – kiválasztani egyet és felkészülni belőle? Én egyértelműen azonnal az első opcióra gondoltam, de a tanárnőm erősen vélekedik, hogy de igenis a másodikról van itt szó. Esetleg valakinek van más pontosabb információja/ötlete? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

#döntő #francia #OKTV #önálló témakifejtés feladat
2022. márc. 4. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az első lesz, és pont hasonló mértékű orbitális hülyeséget fognak adni, mint a második forduló szóbelijén tavaly az állásinterjú. (Az idei szóbeli egy fokkal tűrhetőbb volt szerintem, de az is nehéz volt.) Én is bejutottam, és nekem azt mondta a tanárom, akinek az egyik tanítványa korábban megnyerte, hogy egyszer fűthető kabátot meg ilyesmit kell bemutatni. Szóval nem akarok senkit megijeszteni, de erre lelkiekben kell leginkább felkészülni, hogy olyan képtelenséget fognak adni, amire nem is számítunk....
2022. márc. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Javítás:

1. *kellett

2. Utólag látom, hogy te I. kategóriában indultál, és nektek nem tudom, hogy mi volt tavaly, de általában nem szokványos témákat szoktak adni...

2022. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, én is voltam tavaly és most is, mindkét évben a szóbeliken hatalmas hülyeségeket kaptam az állásinterjúnál és a mostani riportnál is, és ezért nem tudok egyetérteni a tanárnőmmel, hogy ők olyan aranyosak lennének, hogy előre fel lehet készülni egy adott találmányból. Egyébként is ha ez így lenne, akkor a kiírásban/behívó levélben amúgyis értesítenének róla. A mostani évivel meg szintén az a problémám, hogy ehhez nem elég nyelvtudás és kreativitás, hanem szószerint pitchelni kell majd, amit szerintem nem igazán a gimnáziumi nyelvórán tanulunk.
2022. márc. 7. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, értesítenének róla, pl. az angol OKTV második fordulója is úgy néz ki részben, hogy egy regényből kell felkészülni, és azt is megmondják előre a versenyzőknek. Neked van igazad, nem a tanárnődnek. Hajrá a döntőn! Tuti jól fogsz szerepelni.
2022. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2022. márc. 10. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!